You are currently viewing KONIEC ZGRUPOWANIA W BIAŁYMSTOKU

KONIEC ZGRUPOWANIA W BIAŁYMSTOKU

Od 6 sierpnia zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w zgrupowaniu treningowym w Białymstoku. Intensywne treningi tenisa stołowego przeplataliśmy z licznymi atrakcjami sezonowymi oraz ciekawymi formami aktywności ruchowej. 

Treningi tenisa stołowego w ramach półkolonii podzielone były na dwie zasadnicze grupy – młodszą oraz juniorską. W grupie młodszej trenerzy położyli szczególny nacisk na utrwalenie podstaw gry oraz poprawę ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej  uczestników. Wysiłki grupy juniorskiej skupione były z kolei na zbudowaniu dobrego czucia piłeczki oraz pracy nad słabościami, które ciężko korygować w trakcie sezonu. 

„Zakończyliśmy pierwszą część przygotowań do nadchodzącego sezonu. Tegoroczne zgrupowanie uważam za wyjątkowo udane, udało nam się zrealizować postawione założenia treningowe, ale także odpocząć i skorzystać z wielu atrakcji. Byliśmy na spływie kajakowym, w kinie, na nartach wodnych, w parku trampolin i na plaży. Zawodnicy wzięli także udział w warsztatach zdrowego żywienia i treningu mentalnego w sporcie.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Do końca wakacji pozostały jeszcze dwa tygodnie, które również wykorzystamy na treningi. Grupa juniorska oraz część grupy młodszej wyruszą dzisiaj do Rzeszowa, gdzie wezmą udział w technicznym obozie treningowym. Towarzyszyć będą im trenerzy Marcin Jarkowski, Kamil Zdzienicki i Radosław Połubiński. Ci, którzy zostaną w Białymstoku trenować będą pod okiem trenera Karola Kunickiego. Nadchodzący sezon zapowiada się bardzo ciekawie – mamy zupełnie nową drużynę superligi, dwie pierwsze ligi kobiet, drugoligowy zespół oraz mnóstwo młodych, dobrze rokujących zawodników. Czeka nas wiele startów turniejowych oraz meczów ligowych – mamy do czego trenować!