You are currently viewing KAROL KUNICKI NOWYM TRENEREM DZIECI W DOJLIDACH

KAROL KUNICKI NOWYM TRENEREM DZIECI W DOJLIDACH

Grono trenerów klubu UKS Dojlidy zostało po raz kolejny poszerzone. Do naszego zespołu dołączył Karol Kunik, który poprowadzi treningi klas sportowych i grupy naborowej w Szkole Podstawowej nr. 52. Przybliżymy Wam dzisiaj jego sylwetkę. 

Karol Kunik jest absolwentem AWFu, a ostatnie lata spędził zarządzając serwisem Peugota. Swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w 4 klasie szkoły podstawowej w Tykocinie, skąd pochodzi. Będąc w gimnazjum zaczął podchodzić do sportu bardziej poważnie i dołączył do grupy treningowej w klubie UKS Dojlidy, gdzie trenował między innymi z Kamilem Zdzienickim i Piotrkiem Anchimem. Występował regularnie w drugiej lidze, zagrał też parę pojedynków w pierwszej lidze. Z tenisem stołowym rozstał się dopiero na studiach. 

„Perspektywa pracy w charakterze trenera bardzo mnie cieszy. Do Dojlid trafiłem po 10 latach przerwy, żeby spróbować swoich sił w Białostockiej Lidze Sportu. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego, ile zmieniło się w klubie przez ostatnią dekadę. Piękna, wyremontowana i profesjonalna sala. Męska superliga, pierwsza liga kobiet, drugie ligi kobiet i mężczyzn. Mnóstwo dzieci i młodzieży z sukcesami na arenie ogólnopolskiej. Trenerzy, dobrze zorganizowane biuro. Pomyślałem sobie: mógłbym się tu rozwinąć. I stąd wziął się pomysł na powrót do Dojlid w charakterze trenera dzieci. Można powiedzieć, że odświeżyłem już sobie sport, chociaż czeka mnie jeszcze dużo pracy. Jestem pewien, że otrzymam każde wsparcie jakiego będę potrzebował od trenerów i kolegów z klubu. Aktualnie pomagam prowadzić młodsza grupę na półkoloniach, a od września startuję z treningami w szkole.” – mówi trener Karol Kunicki.

Życzymy Karolowi powodzenia w pracy z dziećmi i młodzieżą i trzymamy kciuki za przyszłe sukcesy jego podopiecznych!