You are currently viewing DOJLIDY Z DWOMA ZESPOŁAMI W PIERWSZEJ LIDZE

DOJLIDY Z DWOMA ZESPOŁAMI W PIERWSZEJ LIDZE

Ubiegły sezon był wyjątkowo udany dla pierwszoligowej drużyny Dojlid Białystok. Dziewczyny zagrały powyżej oczekiwań, awansując do baraży o ekstraklasę, w których musiały jednak uznać wyższość Politechniki Rzeszów. W tym sezonie Dojlidy wrócą ze zdwojoną siłą – do rywalizacji w pierwszej lidze kobiet zgłosimy dwie drużyny!

O wynikach dziewczyn w ubiegłym sezonie możemy mówić w samych superlatywach. Pierwsza liga zapowiadała się wymagająco i wyrównanie, a mimo to Dojlidy poradziły sobie w niej znakomicie. Dziewczyny zajęły drugie miejsce w grupie północnej z bilansem 12 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie jednej porażki. W barażach o ekstraklasę spotkały się z triumfatorkami grupy południowej – AZS Politechniką Rzeszów.  Pierwsze spotkanie przegrały do zera, w drugim zrewanżowały się rywalkom 6:4. O awansie Rzeszowa zdecydował znacznie lepszy bilans punktów. 

„Myślami jesteśmy już w nowym sezonie. Zgłosiliśmy do pierwszej ligi dwie drużyny. W pierwszej zagrają Zuzia Borek, Karolina Hołda, Julka Skwarek i Maja Łakoma. Drugą stworzą z kolei Kamila Gryko, Julka Jackowska, Miśka Górska i Wiktoria Soczko. Jak widać drużyny podzielone są przede wszystkim ze względu na wiek zawodniczek – pierwszy zespół składa się z juniorek, drugi z młodzieżówek. Stwierdziliśmy, że będzie to najlepszy podział biorąc pod uwagę to, co chcemy uzyskać. Założenie jest takie, że liga ma pomóc dziewczynom zdobyć doświadczenie i przygotować się do drużynowych Mistrzostw Polski. Chcemy, żeby zgrały się ze sobą jeszcze bardziej, znalazły najlepsze pary deblowe i przećwiczyły grę drużynową pod presją. Ciężko przewidzieć, jak będzie to wyglądać wynikowo, ale celem jest utrzymanie obu drużyn. Trudno jest mi nawet ocenić, który zespół jest silniejszy – o tym przekonamy się dopiero w grudniu.” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Pierwsza liga kobiet rusza od razu po wakacjach, pierwsza kolejka odbędzie się 9 września. Dojlidy I rozpoczną sezon meczem przed własną publicznością, w którym podejmą ZKS Zieloną Górę. Dojlidy II zagrają z kolei wyjazdowe spotkanie z Energą Manekin Toruń. Trzymamy kciuki za oba zespoły i życzymy im udanego sezonu!

📅 09.09.2023, 16:00 UKS Dojlidy Białystok I vs ZKS Palmiarnia Zielona Góra
📅 09.09.2023, 16:00 Energa Manekin Toruń vs UKS Dojlidy Białystok II