You are currently viewing ALAN KULCZYCKI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY!

ALAN KULCZYCKI Z MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY!

Tegoroczna edycja Młodzieżowych Mistrzostw Europy dobiegła końca. Najlepsi tenisiści stołowi naszego kontynentu rywalizowali ze sobą przez 9 dni na Arenie Gliwice. W turnieju zgodnie z zapowiedziami wystąpiło dwóch zawodników naszego klubu – Karolina Hołda oraz Alan Kulczycki. Największym sukcesem pochwalić może się Alan, który zdobył brązowy medal w turnieju deblowym juniorów w parze z Marcelem Błaszczykiem!

Samo powołanie do występu w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces dla aspirujących zawodników. Bardzo cieszy więc fakt, że Karolina i Alan mieli szanse sprawdzić się z najlepszymi tenisistami Europy. Zawody podzielone były na dwie kategorie wiekowe (kadeci i juniorzy) oraz cztery turnieje: singlowy, deblowy, mikstów oraz drużynowy. Alan wystąpił w każdym z nich, Karolina ominęła jedynie drużynówkę. 

„Występ naszych zawodników na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Gliwicach oceniam bardzo pozytywnie. Na samym początku należy wspomnieć o brązowym medalu Alana Kulczyckiego, który w parze z Marcelem Błaszczykiem stanął na podium turnieju deblowego juniorów. Takie osiągnięcie potwierdza, że jest on zawodnikiem z szerokiej czołówki Europy i ma świetne perspektywy na przedarcie się jeszcze wyżej. Poza medalem w deblu, Alan zajął miejsce 5-6 w turnieju drużynowym, miejsce 32-64 w singlu oraz 16-32 w mikście z Iloną Sztwiertnią. Przed Karoliną Hołdą stało jeszcze trudniejsze zadanie – nie ma tyle doświadczenia w turniejach międzynarodowych co Alan, a do tego jest najmłodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej. Mimo to zaprezentowała się w Gliwicach naprawdę nieźle. Wygrała oba pojedynki w swojej grupie, a w pierwszej rundzie fazy pucharowej uległa nieznacznie rozstawionej znacznie wyżej Austriaczce chińskiego pochodzenia, Molei Fang. W mikście z Mateuszem Żelengowskim weszła do najlepszej 16 turnieju, a w deblu z Litwinką Lukreciją Juchnaite zakończyły turniej w przedziale 32-64. Podsumowując występy Karoliny i Alana należą się im gratulacje, ale zdecydowanie mamy nad czym pracować” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Polska pokazała się na tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy z naprawdę mocnej strony. Zagraliśmy w pięciu z ośmiu finałów, zdobywając łącznie aż 8 medali. Lepszym dorobkiem, bo aż 10 medali, pochwalić może się wyłącznie Rumunia, uznawana aktualnie za jedną z największych potęg młodzieżowego tenisa stołowego w Europie. Serdecznie gratulujemy Karolinie, Alanowi oraz wszystkim reprezentantom Polski świetnego występu na Mistrzostwach Europy!

WYNIKI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW EUROPY 2023 (2023 ORLEN YOUTH CHAMPIONSHIPS)