You are currently viewing ZUZIA BOREK Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI LZS!

ZUZIA BOREK Z MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI LZS!

Zawodnicy Dojlid Białystok wrócili właśnie z Brzegu Dolnego, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Nasz klub reprezentowało w turnieju sześciu zawodników, a zdecydowanie najlepiej wypadła Zuzia Borek, która zdobyła brązowy medal w grze indywidualnej! 

Sezon rozgrywek klubowych dobiegł już właściwie końca. Mistrzostwa Polski LZS były ostatnim turniejem przed przerwą wakacyjną, na który pojechali nasi zawodnicy. Towarzyszył im trener Marcin Jarkowski, którego zapytaliśmy o wrażenia z wyjazdu:

„Tegoroczne Mistrzostwa Polski LZS były wyjątkowo mocno obsadzone. Tym bardziej cieszy mnie, że Dojlidy wypadły na nich tak dobrze. Największym sukces odniosła oczywiście Zuzia Borek, zdobywając brązowy medal w grze pojedynczej. Podium w turnieju rangi ogólnopolskiej jest świetnym przypieczętowaniem bardzo dobrego sezonu w jej wykonaniu. Wysokie miejsce zajął także Konrad Gryk, plasując się na 7 miejscu. Wiktorii Soczko udało się wskoczyć do przedziału 9-12. Maciek Puhacewicz, Magda Krupa oraz Szymon Patejczuk przegrali niestety swoje gry, ale zdobyli cenne doświadczenie. Wróciliśmy już do Białegostoku i myślimy teraz o takim rozplanowaniu treningów, które pozwoli możliwie najlepiej przygotować się do przyszłego sezonu”

Najlepszym zawodnikiem w Ostródzie okazał się Michał Gawlas, występujący w superligowej drużynie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Pierwsze miejsce wśród juniorek zajęła z kolei Agnieszka Piłat, z którą Zuzia zmierzyła się w półfinale turnieju. Serdecznie gratulujemy dobrych wyników naszym zawodnikom!

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI ZRZESZENIA LZS 2023