You are currently viewing ZNAKOMITY FINAŁ LOTTO SUPERLIGI! BOGORIA MISTRZEM POLSKI!

ZNAKOMITY FINAŁ LOTTO SUPERLIGI! BOGORIA MISTRZEM POLSKI!

W minioną sobotę w Poznaniu odbył się długo wyczekiwany finał Lotto Superligi Tenisa Stołowego, w którym zmierzyły się kluby Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Mecz przeszedł najśmielsze oczekiwania pod względem emocji i zwrotów akcji, a ostatecznie Mistrzem Polski w sezonie 2022/2023 została Dartom Bogoria!

Po raz pierwszy w historii finał Lotto Superligi rozegrany został w Poznaniu, a więc na terenie neutralnym. Do stolicy Wielkopolski zjechali się kibice z całego kraju, a atmosfera na wypełnionej hali była naprawdę wyjątkowa. Na trybunach nie zabrakło oczywiście działaczy tenisa stołowego i osób związanych z uczestnikami finału, takich jak Dariusz Szumacher (prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego), Zbigniew Leszczyński (prezes LOTTO Superligi), Paweł Fertikowski (były zawodnik Dartomu Bogorii i Dekorglassu, obecnie trener w klubie Bogoria), Jiri Vrablik (były grający trener Dekorglass) i wielu innych. 

Tegoroczny finał Lotto Superligi przepełniony był emocjonującymi pojedynkami i zwrotami akcji. Chociaż Bogoria wygrała 3:0, to każdy pojedynek potrzebował 5 setów na rozstrzygnięcie. W pierwszej grze wieczoru przy stole spotkali się Miłosz Redzimski oraz Jonathan Groth. Miłosz Redzimski to bez wątpienia zawodnik sezonu Lotto Superligi – pomimo bardzo młodego wieku zagrał z oszałamiającą skutecznością 90%. W finale również stanął na wysokości zadania, pokonując Jonathana Grotha 3:2. W drugim pojedynku naprzeciwko siebie stanęli Jakub Dyjas i Marek Badowski, finaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski z 2022 roku. Tym razem lepszy okazał się Marek Badowski, który wykazał się niesamowitą walecznością – przegrał dwa pierwsze sety, a następnie wygrał trzy kolejne zapewniając Bogorii drugi punkt. Ostatnie oczko dla Dartomu dorzucił Gionis Panagiotis, pokonując 3:2 Kaiiego Konishi w najbardziej widowiskowym i zaraz najbardziej kontrowersyjnym pojedynku wieczoru. Przy prowadzeniu 2:1 w setach i 3:1 w czwartej partii Kai Konishi bez widocznego powodu zgłosił potrzebę przerwy medycznej, na którą sędzia nie wyraził zgody. Wywołało to zamieszanie, a Konishi nie chciał wrócić do gry, śmiał się, próbując zdekoncentrować Greka, a arbiter co chwilę karał go kolejnymi punktami karnymi i w efekcie z 3:1 dla Azjaty zrobiło się 4:3 dla Gionisa! Czegoś takiego w Finale Superligi jeszcze nie było. Mimo zamieszania, Konishi objął prowadzenie 10:7, stając przed szansą na odwrócenie losów spotkania. Nie udało mu się jednak wykorzystać żadnej z czterech piłek meczowych, a zwycięstwo Gionisa przypieczętowało wynik całego spotkania.

Serdecznie gratulujemy Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki zdobycia tytułu Mistrza Polski! Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon Lotto Superligi. 

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 2:3 (9:11, 11:8, 11:8, 8:11, 6:11)
Jakub Dyjas – Marek Badowski 2:3 (11:9, 11:9, 6:11, 5:11, 6:11)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 2:3 (11:4, 8:11, 12:10, 12:14, 6:11)