You are currently viewing SBR DOJLIDY BIAŁYSTOK ZOSTAJĄ W LOTTO SUPERLIDZE!

SBR DOJLIDY BIAŁYSTOK ZOSTAJĄ W LOTTO SUPERLIDZE!

Z radością informujemy, że stojąca pod znakiem zapytania kwestia występów SBR Dojlid Białystok w Lotto Superlidze w nadchodzącym sezonie została rozstrzygnięta pozytywnie! 

Szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymaliśmy dzięki rezerwom Palmiarni Zielona Góra, które wywalczyły awans do superligi, w której nie mogą jednak wystąpić z uwagi na regulamin rozgrywek. W regulaminie istnieje bowiem zapis, wedle którego każdy klub może mieć tylko jedną drużynę w Lotto Superlidze. Jako, że pierwszy zespół Palmiarni mimo napotkanych problemów wywalczył utrzymanie, ich druga drużyna zmuszona była odstąpić swoje miejsce innemu klubowi. 

„Bardzo się cieszę, że to właśnie Dojlidom przypadła szansa na pozostanie w Lotto Superlidze pomimo sportowego niepowodzenia. W tym sezonie borykaliśmy się z wieloma problemami kadrowymi, które miały ogromny wpływ na wyniki naszych meczów. Z popełnionych błędów wyciągnęliśmy jednak wnioski i jesteśmy zdeterminowani, żeby pokazać to kibicom. Nasz skład na nadchodzący sezon jest nieporównywalnie silniejszy i liczę, że będziemy bili się o topowe miejsca w tabeli.” – komentuje menager klubu, Piotr Anchim.

Przypomnijmy, że superligowa drużyna Dojlid przechodzi totalną metamorfozę. W zespole nie został żaden z zawodników, którzy reprezentowali nas w tym sezonie. Ich miejsce zajmą dobrze wszystkim znany Wang Zeng Yi, Japończyk Asuka Machi oraz Damian Węderlich. Być może drużynę wzmocni ktoś jeszcze, o czym poinformujemy Was niebawem.

W nowym sezonie będziecie mogli oglądać zupełnie nową odsłonę SBR Dojlid Białystok i zapewniamy, że będzie się działo! Do zobaczenia już we wrześniu.