You are currently viewing KAROLINA HOŁDA I ALAN KULCZYCKI POWOŁANI  NA MISTRZOSTWA EUROPY!

KAROLINA HOŁDA I ALAN KULCZYCKI POWOŁANI NA MISTRZOSTWA EUROPY!

Dwóch zawodników UKS Dojlid Białystok otrzymało pod koniec ubiegłego tygodnia informację o powołaniu na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, które odbędą się w połowie lipca w Gliwicach. Wybrankami selekcjonera reprezentacji Polski w tenisie stołowym okazali się Alan Kulczycki oraz Karolina Hołda.

Powołanie na Mistrzostwa Europy to ogromne wyróżnienie dla młodych zawodników. Prawo startu w tym prestiżowym turnieju otrzymuje jedynie sześć dziewczyn i sześciu chłopaków z obu kategorii wiekowych – kadetów (do lat 15) oraz juniorów (do lat 19). Po raz drugi w historii naszego klubu wśród zawodników powołanych na Mistrzostwa Europy mamy aż dwóch reprezentantów – w przeszłości w takim turnieju wystąpili wspólnie Przemek Walaszek i Kamila Gryko. 

Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym to wielka, wielodniowa impreza sportowa na najwyższym poziomie. Jej tegoroczna edycja odbędzie się w Polsce, na jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów widowiskowych w kraju – Arenie Gliwice. Turniej potrwa od 14 do 23 lipca, a więc aż 9 dni. W tym czasie zawodnicy rywalizować będą w zawodach indywidualnych, drużynowych, deblowych oraz mieszanych. Reprezentacja Polski będzie jednym z najsilniejszych zespołów w Europie i z pewnością celuje w strefę medalową w niemal każdej kategorii nadchodzących rozgrywek. 

Serdecznie gratulujemy Karolinie i Alanowi powołania na tak prestiżowy turniej i trzymamy kciuki za ich występy!