You are currently viewing PÓŁMETEK ROZGRYWEK BIAŁOSTOCKIEJ LIGI SPORTU!

PÓŁMETEK ROZGRYWEK BIAŁOSTOCKIEJ LIGI SPORTU!

W ubiegłą niedzielę rozegrane zostały ostatnie mecze pierwszej rundy XV edycji Białostockiej Ligi Sportu w tenisie stołowym. Amatorzy dotarli tym samym na półmetek tegorocznej edycji rozgrywek, a do zmagań ligowych powrócą po wakacyjnej przerwie, która potrwa do września. To jednak nie koniec okazji do rywalizacji dla amatorów Białostockiej Ligi Sportu, ponieważ w ostatni weekend maja czeka na nich turniej indywidualny – Puchar Wiosny!

„Do tegorocznej edycji rozgrywek Białostockiej Ligi Sportu w tenisie stołowym zgłosiło się aż 16 drużyn – o 3 więcej, niż w poprzednim sezonie. Dzięki zwiększeniu frekwencji mogliśmy wrócić do starej formuły rozgrywek – podziału na pierwszą i drugą ligę, po osiem drużyn w każdej z dwóch lig. Po zakończeniu rundy rewanżowej dwie najlepsze drużyny drugiej ligi uzyskają awans, a dwie najsłabsze drużyny pierwszej ligi będą musiały pogodzić się ze spadkiem. Emocji nie brakuje” – komentuje koordynator rozgrywek, Krzysztof Kurlenda.

Sytuacja w pierwszej lidze nikogo raczej nie dziwi. Liderem tabeli są zwycięzcy poprzedniej edycji BLS – Adler Agro MOAK-Wasilków, który nie przegrał ani nie zremisował jeszcze żadnego meczu. Po piętach depcze im KTS Wysokie Mazowieckie, które w pierwszej rundzie uległo jedynie zespołowi z Wasilkowa. Podium zamyka pierwszy zespół Promienia Mońki. Środkową część tabeli zajmują weterani rozgrywek, zespoły Topspin, Morena oraz Benetus. W strefie zagrożonej spadkiem przebywają aktualnie drużyny Jaronati oraz Promień Mońki II. 

Bardzo ciekawie prezentuje się tabela drugiej ligi, w której wystartowało aż pięć nowych drużyn. Pierwsze miejsce zajmuje aktualnie Magic Team, zespół stworzony z byłych zawodników drużyny Domki-Altanki wzmocniony jedyną kobietą, jaka występuje w tegorocznych rozgrywkach. Tuż za nimi plasują się Start Białystok oraz UKS Białobrzegi II, oba z dziesięcioma punktami na koncie. Czwarte, piąte oraz szóste miejsce przypada kolejno drużynom Leszek Team, UKS Hetman Tykocin oraz Jaronati II. Najsłabiej w pierwszej rundzie wypadły zespoły LUKS Krynki STS oraz Promień Mońki III. 

Chociaż pierwsza runda dobiegła już końca, to radzimy wstrzymać się z wyjazdami urlopowymi przynajmniej do czerwca. W ostatni weekend maja odbędzie się bowiem długo wyczekiwany Puchar Wiosny – turniej indywidualny skierowany do uczestników Białostockiej Ligi Sportu. Więcej informacji już wkrótce!

STRONA INTERNETOWA BLS