You are currently viewing NABÓR DO KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W XVII LO!

NABÓR DO KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W XVII LO!

XVII Liceum Ogólnokształcące wraz z klubem UKS Dojlidy Białystok ogłaszają nabór do klasy sportowej o profilu tenis stołowy (I klasa liceum – rocznik 2007). Rekrutacja potrwa od 15 maja 2023 do 29 maja 2023 do godziny 15:00.

Nasza szkoła ma bogate tradycje sportowe. Jej uczniowie mają zapewnione optymalne warunki do profesjonalnego uprawiania sportu, bowiem zajęcia dydaktyczne są ułożone tak, aby nie kolidowały z treningami. Szkoła dysponuje internatem, a uczniowie mają możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych w ramach działających kół zainteresowań i sekcji sportowych.

Co roku do naszej szkoły trafiają najzdolniejsi uczniowie i młodzi sportowcy z regionu i całej Polski. Nauczycielami klas sportowych są Piotr Anchim (menadżer Dojlid Białystok), Radosław Połubiński (trener grupy zaawansowanej i przygotowania motorycznego) oraz Marcin Jarkowski (trener grupy Mistrzowskiej). Nasza kadra trenerska ma bogate doświadczenie w szkoleniu młodzieży – udało nam się wyszkolić medalistów Mistrzostw Polski, uczestników Mistrzostw Europy i zawodników, którzy związali się ze sportem zawodowo. 

„W naszej szkole uczyli się m.in. Mateusz Czernik, były zawodnik Dojlid, teraz trener reprezentacji Polski kadetów i kadetek, czy medalistki mistrzostw Polski w tenisie stołowym – Julia Jackowska, Julia Szymczak, Gabriela Dyszkiewicz oraz Kamila Gryko. Mamy znakomite warunki do treningu. Szkoła posiada dwie hale sportowe. Małą, przeznaczoną wyłącznie na treningi tenisa stołowego oraz dużą, na której odbywają się turnieje i zgrupowania. Uczniowie mają wszystkie potrzebne narzędzia do treningu. Szkoła wyposażona jest również w siłownie, która jest nieodłącznym elementem zajęć sportowych.” – komentuje trener Marcin Jarkowski.

Najzdolniejszym kandydatom klub oferuje występy w rozgrywkach ligowych na szczeblu pierwszej i drugiej ligi, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz stypendia sportowe. 

 „Bardzo przykładamy się do szkolenia młodzieży, to najważniejsza sfera działalności naszego klubu. Pokazujemy, że sport i nauka mogą iść w parze. Wielu absolwentów naszej szkoły skończyło później prestiżowe studia, wielu związało się z tenisem stołowym zawodowo. W szkole i klubie panuje świetna atmosfera, dbamy o dobrą współpracę na każdej płaszczyźnie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do rekrutacji” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Rekrutacja potrwa od 15 maja 2023 do 29 maja 2023 do godziny 15:00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Piotr Anchim, tel. 792313001, tenis.dojlidy@gmail.com.