You are currently viewing DOJLIDY ZAGRAJĄ Z RZESZOWEM O EKSTRAKLASĘ KOBIET!

DOJLIDY ZAGRAJĄ Z RZESZOWEM O EKSTRAKLASĘ KOBIET!

Pierwszoligowa drużyna dziewczyn zakończyła zmagania w grupie północnej na drugim miejscu w tabeli, uzyskując tym samym awans do baraży o ekstraklasę. W barażach Dojlidy zmierzą się w triumfatorkami grupy południowej – AZSem Politechniką Rzeszów. 

Trwający sezon był wyjątkowo udany dla pierwszoligowego zespołu Dojlid. Nasze dziewczyny zakończyły rywalizację w grupie północnej z bilansem 12 zwycięstw, 5 remisów i zaledwie 1 porażki. Najbardziej skuteczną zawodniczką w drużynie okazała się Julka Jackowska, która wygrała 26 z 31 rozegranych pojedynków, osiągając tym samym skuteczność na poziomie 84%. Świetnie radziły sobie również Zuzia Borek i Karolina Hołda – obie grały ze skutecznością w okolicach 75%. Kamila Gryko i Julka Skwarek wygrały połowę swoich singlowych spotkań.  Na przestrzeni wszystkich meczy dziewczyny prezentowały wysoki poziom sportowy i walczyły o każdy punkt, dzięki czemu zagwarantowały sobie miejsce w barażach o ekstraklasę. 

„Samo dotarcie do baraży o ekstraklasę to ogromny sukces, którego nie do końca się spodziewaliśmy, a to jeszcze nie koniec. Chociaż nasze dziewczyny nie są faworytkami nadchodzącego dwumeczu, to z pewnością nie odstają od rywalek poziomem. Cały czas ciężko trenują i jestem pewien, że dadzą z siebie wszystko.” – komentuje trener Marcin Jarkowski.

Pierwsze spotkanie z Politechniką Rzeszów zagramy już jutro na wyjeździe. Mecz rewanżowy odbędzie się z kolei trzy dni później, w piątek 26 maja o godzinie 11:00 na małej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego do obecności na meczu i wsparcia naszych dziewczyn w walce o awans!

📅 UKS Dojlidy Białystok vs KU AZS Politechnika Rzeszów – 23.05.2023, 17:30, Rzeszów
📅 UKS Dojlidy Białystok vs KU AZS Politechnika Rzeszów – 26.05.2023, 11:00, Białystok (ZSR)