You are currently viewing ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

SBR Dojlidy Białystok rozegrały w niedzielę ostatni mecz Lotto Superligi w sezonie 2022/2023. Finalny występ naszych zawodników był wyjątkowo udany – pokonaliśmy drużynę Energi Manekin Toruń 3:1, kończąc sezon bardzo pozytywnym akcentem. 

Już od początku niedzielnego spotkania widać było wysoką dyspozycję naszych zawodników. W pierwszym pojedynku Tomek Lewandowski pokonał 3:0 Damiana Węderlicha. Chociaż rywalowi nie udało się zdobyć żadnego seta, to mecz bynajmniej nie należał do jednostronnych. Tomek wygrał poszczególne sety wynikami 11:9, 11:8 oraz oszałamiającym 21:19. W drugim pojedynku naprzeciwko siebie stanęli Patryk Zatówka oraz Konrad Kulpa. Patryk nie wszedł w mecz najlepiej, przegrywając pierwszego seta 7:11. Po powrocie do stołu i zmianie założeń taktycznych odzyskał jednak inicjatywę, wygrywając ostatecznie 3:1. Wygrana Patryka oznaczała dla Torunian utratę szansy na utrzymanie w Lotto Superlidze, do której potrzebowali zwycięstwa za 3 punkty. W trzeciej grze zmierzyli się Kamil Zdzienicki oraz Tomasz Kotowski. Kamil nawiązał z rywalem równą walkę, ale ostatecznie musiał uznać jego wyższość przegrywając 1:3. Niedzielne spotkanie przypieczętował Tomek Lewandowski, pokonując 2:0 Konrada Kulpę w grze dodatkowej i zdobywając tym samym komplet punktów dla SBR Dojlid Białystok. 

„Cieszę się, że zakończyliśmy sezon tak pozytywnym akcentem. Chłopaki zagrali wyjątkowo dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Pożegnali się z naszymi kibicami w świetny sposób. Myślę, że Toruń nie spodziewał się takiego wyniku – przyjechali do Białegostoku po 3 punkty, a nie zdobyli ani jednego. Gdyby nasza drużyna była w tak dobrej dyspozycji w poprzednich meczach Lotto Superligi, nasz sytuacja byłaby z pewnością znacznie lepsza, ale taki jest sport. Dziękuję całemu zespołowi za walkę i zaangażowanie w sezonie 2022/2023, a kibicom za obecność na naszych meczach i doping. Do zobaczenia po wakacjach!” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Chociaż rozgrywki Lotto Superligi dobiegły już końca, to zawodnicy naszego klubu mają przed sobą jeszcze parę bardzo ważnych startów w tym sezonie. Pierwszoligowa drużyna dziewczyn powalczy o awans do Ekstraklasy Kobiet w barażach, a nasi juniorzy przygotowują się intensywnie do nadchodzących Mistrzostw Polski. Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, żeby nie ominęły Was najważniejsze informacje!

SBR Dojlidy Białystok – Energa Manekin Toruń 3:1
Tomasz Lewandowski –  Damian Węderlich 3:0 (11:9 | 11:8 21:19)
Patryk Zatówka – Konrad Kulpa 3:1 (7:11 | 11:2 | 14:12 | 11:5)
Kamil Zdzienicki – Tomasz Kotowski 1:3 (7:11 | 11:8 | 7:11 | 9:11)
Tomasz Lewanowski – Konrad Kulpa 2:0 (11:9 | 11:4)