You are currently viewing SUKCESY DOJLID NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA

SUKCESY DOJLID NA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA

Za nami Mistrzostwa Województwa Podlaskiego we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Młodzicy, kadeci i juniorzy zakończyli swoje zmagania 15 kwietnia, a żacy i skrzaci w minioną niedzielę. Zawodnicy UKS Dojlid Białystok zdobyli na nich łącznie aż 38 medali, z czego 13 złotych!

Tegoroczne Mistrzostwa Województwa bez wątpienia możemy zaliczyć do udanych. W kategorii juniorów jak zwykle nie mieliśmy sobie równych: złoty medal zdobył Dawid Chilicki, a tuż za nim uplasował się Ervin Uzialo. Rywalizację juniorek wygrała Ania Pacelt, pokonując w finale Karolinę Hołdę, która posiadała limit punktów na Mistrzostwa Polski i zagrała wyłącznie w meczu o mistrzostwo. Brązowy medal powędrował z kolei w ręce Wiktorii Soczko. W grach deblowych oraz mieszanych nie opuściliśmy żadnego stopnia podium. Najlepszą parą wśród juniorek okazał się duet Karoliny Hołdy i Julki Bartkiewicz, a deblowy turniej juniorów zwyciężyli finaliści singla: Dawid Chilicki i Ervin Uzialo. Złoty medal za grę mieszaną odebrali Ervin Uzialo i Karolina Hołda. Dojlidy zwyciężyły też rywalizację drużynową juniorów i juniorek. 

Pomimo tego, że w kategorii kadetów mieliśmy zaledwie trzech reprezentantów, to udało nam się wywalczyć 5 medali. Michał Nosorowski zajął 3 miejsce w turnieju indywidualnym oraz deblowym w parze z Mateuszem Zdanuczykiem. Ten sam duet zajął również drugie miejsce w rywalizacji drużynowej. 

Na szczególną uwagę zasługują wyniki naszych najmłodszych zawodników: żaków i skrzatów. Najlepszym skrzatem okazał się Mateusz Romaniuk, który pokonał w turnieju swojego klubowego kolegę, Kornela Obukowicza. Turniej skrzatek wygrała z kolei Róża Okołot. Złoty medal w kategorii żaków zdobył Aleksander Romaniuk. 

„Efekty szkolenia naszej młodzieży widać nie tylko na treningach, ale również w wynikach turniejowych. Następnym krokiem, na którym skupiamy naszą uwagę jest rywalizacja na arenie ogólnopolskiej, gdzie konkurencja jest wyjątkowo wymagająca” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Serdecznie gratulujemy świetnych występów wszystkich medalistom tegorocznych Mistrzostw Województwa i życzymy powodzenia w nadchodzących Mistrzostwach Polski!

Mistrzostwa Województwa juniorów i juniorek
Mistrzostwa Województwa kadetów i kadetek
Mistrzostwa Województwa młodzików i młodziczek
Mistrzostwa Województwa żaków i żaczek
Mistrzostwa Województwa skrzatów i skrzatek
Drużynowe Mistrzostwa Województwa juniorów i juniorek
Drużynowe Mistrzostwa Województwa kadetów i kadetek
Drużynowe Mistrzostwa Województwa młodzików i młodziczek