You are currently viewing MECZ WIELU SZANS Z AKADEMIĄ ZAMOŚĆ

MECZ WIELU SZANS Z AKADEMIĄ ZAMOŚĆ

Za nami przedostatni mecz SBR Dojlid Białystok w dobiegającym końca sezonie Lotto Superligi. Nasza drużyna mimo bardzo zaciętych pojedynków i licznych szans na punkty odniosła dotkliwą porażkę, przegrywając 0:3 z Akademią Zamojską Zamość. 

W pierwszym pojedynku dzisiejszego wieczoru zmierzyli się Patryk Zatówka i Piotr Chodorski. Rywale szli łeb w łeb, ale w końcówce piątego seta lepszy okazał się zawodnik Akademii Zamość, wygrywając 13:11. Przed szansą na wyrównanie wyniku spotkania stanął Tomek Lewandowski, który podjął obrońcę Jakuba Folwarskiego. Podobnie jak w pierwszym pojedynku, zawodnicy potrzebowali pięciu setów, żeby rozstrzygnąć mecz. Kibice mieli okazje podziwiać wiele widowiskowych wymian, ale ostatecznie górą wyszedł Jakub Folwarski. W ostatnim pojedynku przy stole spotkali się Kamil Zdzienicki oraz Andrew Baggaley, wielokrotny Mistrz Świata w Ping-Pongu. Kamilowi nie udało się niestety nawiązać równej walki, a pojedynek zakończył się dość szybko wynikiem 0:3. 

„Przegraliśmy 0:3, ale wynik mógł być zupełnie inny. Zarówno mecz Patryka Zatówki jak i Tomka Lewandowskiego rozstrzygnęły się w końcówkach piątego seta. Szkoda, że chłopakom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ale taki jest sport. Przed nami ostatni mecz w sezonie, na który serdecznie zapraszam wszystkich kibiców” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

SBR Dojlidy Białystok podejmą w niedzielę o godzinie 16:00 Energę Manekin Toruń. Kolejne potyczki w męskiej lidze rozpoczną się dopiero po wakacjach, zachęcamy więc do obejrzenia ostatniego widowiska tego sezonu!