You are currently viewing DRUGIE SREBRO DOJLID! JUNIORZY WICEMISTRZAMI POLSKI!

DRUGIE SREBRO DOJLID! JUNIORZY WICEMISTRZAMI POLSKI!

Z Zielonej Góry nadchodzą do nas kolejne świetne wiadomości – drużyna juniorów UKS Dojlidy wywalczyła srebrny medal tegorocznych Mistrzostw Polski! To już drugie srebro Dojlid w rywalizacji drużynowej, ponieważ taki sam wyczyn udał się dzisiaj naszym dziewczynom. 

W reprezentacji Dojlid na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów występowali Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz oraz Dawid Chilicki. Chłopacy przebrnęli przez fazę grupową bez jakichkolwiek problemów, nie tracąc ani jednego seta! Pokonali 3:0 reprezentantów Lubartowa Lewart AGS oraz Gorzovi Gorzów Wielkopolski. W meczu ćwierćfinałowym wygrali z drugim składem Politechniki Rzeszów 3:1, kwalifikując się tym samym do strefy medalowej. Najcięższą przeprawą naszych juniorów był półfinał turnieju, w którym po długiej i zaciętej walce odnieśli zwycięstwo nad Bogorią Grodzisk Mazowiecki wygrywając 3:2. 

Finał turnieju juniorów rozgrywany był równolegle z finałem turnieju juniorek. Chociaż w przeciwieństwie do naszych dziewczyn juniorzy nawiązali ze swoimi rywalami równiejszą walkę, to ostatecznie musieli uznać wyższość ZKSu Zielona Góra. W pierwszym pojedynku spotkania Mateusz Zalewski, zawodnik Lotto Superligi, ograł 3:1 Michała Wandahowicza. Wynik wyrównał Alan Kulczycki, pokonując 3:1 Patryka Bieleckiego. Dawid Chilicki nie odnalazł się niestety w pojedynku z Mateuszem Żelengowskim i przegrał z nim 0:3. Przed szansą na doprowadzenie do meczu o wszystko stanął Alan Kulczycki, który podjął przy stole Mateusza Zalewskiego. Starcie było wyjątkowo zacięte, ale w piątym secie lepszymi nerwami wykazał się zawodnik Zielonej Góry, wygrywając na przewagi i zdobywając tym samym złoty medal swojemu klubowi. 

„Wyniki turnieju drużynowego juniorów i juniorek uważam za znakomite. Liczyliśmy na dwa medale, ale niekoniecznie dwa srebrne, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasi juniorzy mieli w finale swoje szanse, mecz mógł zakończyć się innym wynikiem, ale nie mamy na co narzekać.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Podobnie jak juniorki, juniorzy rozpoczęli już rywalizację w turnieju indywidualnym. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom kolejnego sukcesu!