You are currently viewing DAMIAN WĘDERLICH PRZECHODZI DO DOJLID!

DAMIAN WĘDERLICH PRZECHODZI DO DOJLID!

W ostatnich tygodniach zdradziliśmy większą część przyszłorocznego składu męskiej drużyny SBR Dojlid Białystok. Dzisiaj możemy ogłosić ostatniego zawodnika, który dołączy w następnym sezonie do naszego zespołu. Będzie nim 25-letni Damian Węderlich, wychowanek Energi Manekin Toruń. 

Damian Węderlich to młody, obiecujący zawodnik mający już na koncie kilka ważnych sukcesów. Najważniejszym z nich do tej pory był brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w grze podwójnej w parze z Jakubem Dyjasem w 2020 roku, ale Damian zdobył też wiele złotych medali w drużynowych Mistrzostwach Polski w kategoriach juniorów i młodzieżowców. Jego skuteczność w minionym sezonie Lotto Superligi to około 50%. 

„Uważam, że Damian Węderlich będzie stanowił świetne uzupełnienie naszego zespołu. Ma dobry serwis, gra agresywnie i potrafi sprawić niespodziankę ogrywając silniejszych rywali. Dzięki temu, że jest leworęcznym zawodnikiem, świetnie sprawdzi się również w deblu. Jest młody, cały czas nabiera doświadczenia i podnosi swój poziom sportowy.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

O przemyślenia związane ze zmianą klubu zapytaliśmy też samego Damiana:

„Bardzo cieszę się z szansy na grę w Białymstoku. Dostałem od Dojlid bardzo atrakcyjną ofertę, a po głowie już od jakiegoś czasu chodziły mi pomysły znalezienia nowych wyzwań, więc długo się nie wahałem. Już w poprzednich sezonach otrzymywałem różne propozycje transferów, ale nie byłem jeszcze gotowy na zmianę klubu, w którym grałem od początku kariery. Teraz czuję, że właśnie tego mi trzeba. Cały sezon trenowałem w Grodzisku Mazowieckim i widzę znaczące postępy w swojej grze, nie mogę się doczekać aż przełożę je na wyniki przy stole. Chcę pokazać się w Dojlidach z jak najlepszej strony i dostarczyć kibicom mnóstwo pozytywnych emocji oraz świetne widowisko. Do zobaczenia!”

Znamy już zatem trzech zawodników, którzy tworzyć będą zespół Dojlid w przyszłym sezonie: Asuka Machi, Wang Zeng Yi oraz Damian Węderlich. Zapowiada się ciekawy sezon!