You are currently viewing ASUKA MACHI ZAGRA W DOJLIDACH!

ASUKA MACHI ZAGRA W DOJLIDACH!

W ostatnim tygodniu przedstawiliśmy wam pierwszego z trzech zawodników przyszłorocznej kadry Dojlid. Powrót Wandżiego wzbudził duże zainteresowanie i radość lokalnych sympatyków tenisa stołowego, a już dzisiaj mamy dla Was kolejną nowinę. Drugim zawodnikiem superligowej drużyny Dojlid będzie Japończyk Asuka Machi!

Asuka Machi to 28-letni obywatel Japonii, który gra w Polsce od ponad trzech lat. Jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Lotto Superligi, jego dotychczasowy bilans w obecnym sezonie to 11 zwycięstw i 3 porażki. Asuka trzyma rakietkę stylem europejskim, gra dwoma gładkimi okładzinami i znany jest z szybkiego, agresywnego stylu gry oraz trudnego w odbiorze serwisu. 

„Drugim zawodnikiem naszego nowego zespołu będzie Asuka Machi. To sprawdzony wybór – Japończyk dowiódł swojej solidnej gry w ostatnich latach, jestem więc przekonany, że i u nas świetnie sobie poradzi. Ma na koncie zwycięstwa z czołówką Europy, chociażby z Panajotisem Gionisem czy Jonathanem Grothem. Oprócz gry w superlidze, Asuka pomoże nam też w szkoleniu młodzieży. Od września zamieszka w Białymstoku i obejmie funkcję asystenta trenera, co bez wątpienia przełoży się na wyniki naszych młodych zawodników.”

Wszystko wskazuje na to, że nowy zespół Dojlid będzie jednym z najsilniejszych w Lotto Superlidze. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w przypadku Wang Zeng Yi, warunkiem transferu Asuki jest utrzymanie Dojlid Białystok w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najbliższy z dwóch ostatnich meczów zagramy już za nieco ponad tydzień. Podejmiemy na swojej hali zespół z Zamościa, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w grupie spadkowej i wyprzedza nas o 6 punktów. Do zobaczenia!