You are currently viewing ALAN KULCZYCKI WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW! DOJLIDY Z PIĘCIOMA MEDALAMI!

ALAN KULCZYCKI WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW! DOJLIDY Z PIĘCIOMA MEDALAMI!

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane w Zielonej Górze dobiegły końca. Dzisiejszy dzień był ostatnim etapem zawodów, na którym rozegrano półfinały oraz finały turniejów indywidualnych, deblowych i mieszanych. Największy sukces odniósł Alan Kulczycki, zdobywając tytuł wicemistrza Polski juniorów w singlu! To jednak nie koniec dobrych wiadomości, o czym przekonacie się w dalszej części podsumowania.

Zawodnicy UKS Dojlid Białystok rozpoczęli Mistrzostwa Polski od znakomitych wyników w turnieju drużynowym, gdzie zdobyli dwa srebrne medale. Kolejne dwa medale, tym razem brązowe, wywalczyliśmy w grach podwójnych. W juniorkach na podium znalazła się para Zuzi Borek z Julką Skwarek, a w juniorach debel Alana Kulczyckiego z Michałem Wandachowiczem. Największy sukces w grze indywidualnej odniósł Alan Kulczycki, zdobywając srebrny medal i tym samym tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Bliska medalu była także Karolina Hołda, która odpadła z turnieju w ćwierćfinale, zajmując ostateczne 5 miejsce. O dobrym wyniku w turnieju indywidualnym mogą mówić także Zuzia Borek i Michał Wandachowicz, którzy znaleźli się w najlepszej szesnastce.

„Za nami najważniejszy turniej w sezonie – Mistrzostwa Polski Juniorów. Tegoroczne wyniki oraz sama gra naszych zawodników przerosła oczekiwania, zawody z pewnością zaliczamy do bardzo udanych. Zdobyliśmy łącznie 5 medali – dwa w turniejach drużynowych, dwa w turniejach deblowych oraz jeden w singlu. Niektóre z nich były dużym zaskoczeniem – drużyna dziewczyn rozstawiona była przed turniejem z numerem szóstym, a ostatecznie wywalczyła srebrny medal. Debel Zuzi Borek i Julki Skwarek rozstawiony był z numerem trzynastym, a dziewczynom udało się znaleźć na podium. Chociaż nie mogę narzekać na wyniki, to niewiele brakowało, żeby były jeszcze lepsze. W meczu o medal Karolinę Hołdę wyraźnie sparaliżował stres, przez co zagrała sporo poniżej swojego poziomu. Zuzia Borek przegrała swój pojedynek o wejście do najlepszej ósemki z zawodniczką, którą dzień wcześniej pokonała w turnieju drużynowym. W turnieju deblowym nasze dziewczyny zmuszone były poddać pojedynek półfinałowy z uwagi na kontuzję przedramienia Julki Skwarek. W ogólnym rozrachunku widać jednak, że wszyscy poczynili ogromne postępy od ostatniego roku, co ma swoje odzwierciedlenie zarówno w grze jak i samych wynikach.” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Serdecznie gratulujemy wyników wszystkim naszym zawodnikom, a Was zachęcamy do śledzenia naszej strony – w tym sezonie czekają nas jeszcze bardzo ważne rozgrywki. Pierwszoligowa drużyna Dojlid powalczy o awans do kobiecej ekstraklasy tenisa stołowego, a drugoligowy zespół zagra o awans do pierwszej ligi kobiet. Czekamy również na Mistrzostwa Polski w pozostałych kategoriach wiekowych – żakach, młodzikach, kadetach oraz młodzieżowcach. Bądźcie na bieżąco!

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2023