You are currently viewing WANG ZENG YI WRACA DO BIAŁEGOSTOKU!

WANG ZENG YI WRACA DO BIAŁEGOSTOKU!

Wspominaliśmy ostatnio, że w nadchodzącym sezonie w Dojlidach zajdą gruntowne zmiany kadrowe – cała drużyna Lotto Superligi zbudowana będzie całkowicie od nowa. Dzisiaj z radością przedstawiamy pierwszego członka przyszłorocznej kadry. Jest nim dobrze wszystkim znany Wang Zeng Yi!

Jak wszyscy zapewne pamiętają, Wandżi występował już w przeszłości w barwach Dojlid przez trzy sezony. W 2021 roku z uwagi na zmianę osobistych planów zmuszony był pożegnać się z naszym klubem, ale od września powróci do Białegostoku. 

„Bardzo się cieszę z perspektywy powrotu do Dojlid. Świetnie wspominam grę w Białymstoku, poznałem tam wielu wspaniałych ludzi, miałem świetny kontakt z kibicami. W nadchodzącym sezonie planuję skupić się na treningu bardziej niż dotychczas – mam na myśli zarówno przygotowanie fizyczne jak i trening na stole. Chociaż swoją obecną dyspozycję oceniam bardzo dobrze, to czuję, że nadal mam sporo miejsca na poprawę. Trzymam kciuki za utrzymanie Dojlid w superlidze i mam nadzieję, że już za parę miesięcy spotkamy się na dużej hali.” – komentuje Wang Zeng Yi

Transfer Wandżiego nie jest jeszcze rzeczą absolutnie pewną – warunkiem jego powrotu jest utrzymanie Dojlid w najwyższej klasie rozgrywkowej, co zapisane zostało w kontrakcie. 

„Wandżi mimo swojego wieku nadal jest jednym z najskuteczniejszych zawodników Lotto Superligi. Ma bardzo specyficzny styl gry – trzyma rakietkę uchwytem piórkowym, gra krótkim czopem na forehandzie i gładką okładziną na stronie backhandowej. Bardzo dobrze serwuje, bardzo dobrze odbiera, potrafi rozpracowywać zawodników od strony taktycznej. Wie jak zdobywać punkty nie ruszając się przy stole tyle co inni zawodnicy. Nie opuścił żadnego meczu ligowego od wielu sezonów. Rozstaliśmy się z Wandżim w dobrej atmosferze, więc nic nie stało na przeszkodzie, że znowu się połączyć. Jeżeli utrzymamy się w superlidze, kontrakt obowiązywał będzie przez rok.” – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim. 

W najbliższym czasie ogłosimy pozostałych zawodników, którzy tworzyć będą przyszłoroczną kadrę Dojlid. Śledźcie nasze media społecznościowe, żeby nie ominęły was najnowsze informacje z życia klubu!