You are currently viewing REWOLUCJA W DOJLIDACH

REWOLUCJA W DOJLIDACH

Ostatnio mogliście przeczytać o tym, że Li Yongyin rozstaje się z naszym klubem. Teraz możemy zdradzić, że to samo dotyczy wszystkich pozostałych zawodników tworzących obecny skład superligowej drużyny: Tomka Lewandowskiego, Patryka Zatówki i Daniela Góraka. Żaden z nich nie wystąpi w przyszłym sezonie w Dojlidach. 

Mimo tego, że nasz aktualny zespół tworzą zgrani, sympatyczni i waleczni zawodnicy, trzeba przyznać, że ich występy pozostawiały w tym sezonie wiele do życzenia. Daniel Górak, który przyleciał do Polski ze Stanów Zjednoczonych specjalnie na występy w Lotto Superlidze nie wygrał niestety żadnego meczu. Patryk Zatówka wracający do gry po operacji biodra również zagrał jeden z najsłabszych sezonów w swojej karierze, wygrywając zaledwie 27% rozegranych pojedynków. Niewiele lepiej prezentuje się bilans „Lewego”, którego skuteczność wynosi 37%. SBR Dojlidy Białystok zajmują aktualnie 12 miejsce w tabeli, a właściwie 5 miejsce w grupie spadkowej. Nie da się ukryć, że nasze oczekiwania przed sezonem były znacznie wyższe.

„Superliga to zdecydowanie najsłabsze ogniwo tego sezonu w naszym klubie. Mieliśmy duże ambicje, ale niestety nie udało nam się ich zrealizować. Nie mam pretensji do zespołu, wiem, jaki jest sport. Rozumiem też, że poziom gry w superlidze był w tym sezonie najwyższy w historii. Tym niemniej muszę przyznać, że jestem rozczarowany naszymi wynikami. Daniel Górak, który miał stanowić wzmocnienie, nie sprostał wyzwaniu. Chińczyk Sun Shiyu spisywał się znacznie poniżej oczekiwań, a w ostatnim pojedynku doznał kontuzji. Patryk Zatówka wyraźnie nie wrócił jeszcze do dyspozycji po operacji biodra, widać u niego braki w mobilności, które przekładają się na liczne porażki. Najbardziej zadowolony jestem z Tomka Lewandowskiego, który pomimo niewysokiej skuteczności za każdym razem walczył jak lew i widać było, jak bardzo mu zależy. Rozstajemy się z tegorocznym zespołem w dobrej atmosferze, ale zmiany są nieuniknione. Konstruujemy naszą kadrę całkowicie od nowa.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Obecny skład zagra jeszcze dwa ostatnie mecze w ramach Lotto Superligi. Niezależnie od sytuacji walczymy do końca. Jeżeli wygramy oba nadchodzące spotkania, a wyniki meczów pozostałych drużyn ułożą się po naszej myśli, mamy szansę na utrzymanie. W najbliższym czasie ogłosimy nową kadrę, która reprezentować będzie SBR Dojlidy Białystok w przyszłym sezonie – będzie się działo!