You are currently viewing MEDALOWY FESTIWAL DOJLID NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA SENIORÓW

MEDALOWY FESTIWAL DOJLID NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA SENIORÓW

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca sezonu 2022/2023. Czas do Mistrzostw Polski poszczególnych kategorii wiekowych możemy już odliczać w tygodniach. Zawodnicy Dojlid Białystok rozegrali wczoraj ostatni turniej rangi wojewódzkiej i trzeba przyznać, że spisali się w nim na medal, a właściwie na dwadzieścia jeden medali.

W grze pojedynczej seniorów najwyżej uplasował się Dawid Chilicki, zdobywając brązowy medal. Całe podium turnieju indywidualnego seniorek zajęła nasza pierwszoligowa drużyna. Mistrzostwo województwa wygrała Karolina Hołda, która pokonała w finale triumfatorkę kwalifikacji do Mistrzostw Polski – Zuzię Borek. Miejsca 3-4 zdobyły Michalina Górska i Kamila Gryko.

W turnieju deblowym seniorów najlepsi okazali się Dawid Chilicki i Robert Karniej. Miejsca 3-4 zajęły z kolei pary Konrad Gryk/Mateusz Repke oraz Michał Wandahowicz/Piotr Michalski. W deblach kobiet bezkonkurencyjną parą był duet Karoliny Hołdy z Anią Pacelt. Srebrny medal powędrował na konto Zuzi Borek i Julki Skwarek, a ostatnie miejsce na podium zajęły Kamila Gryko i Michalina Górska. Turniej gier mieszanych zwyciężyła para Michał Wandahowicz/Michalina Górska. Tuż za nimi uplasowali się Kamil Szczuka i Karolina Hołda, a trzecie miejsce podzieliły pary Piotr Zdzienicki/Zuzia Borek i Kacper Perkowski/Julka Skwarek

Zawodnicy Dojlid wrócili z tegorocznych Mistrzostw Województwa z grubym pękiem medali – łącznie zdobyli ich aż dwadzieścia jeden. Na celebracje nie ma jednak czasu, ponieważ najbliższe tygodnie wypełnione będą intensywnym treningiem do nadchodzących Mistrzostw Polski. Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom i życzymy powodzenia na arenie ogólnopolskiej!

WYNIKI MW gra pojedyncza 
WYNIKI MW gra podwójna 
WYNIKI MW gra mieszana