You are currently viewing PEWNE ZWYCIĘSTWO Z OLESNEM

PEWNE ZWYCIĘSTWO Z OLESNEM

W miniony piątek SBR Dojlidy Białystok rozegrały wyjazdowy mecz z Villą Verde Olesno kontynuując walkę o utrzymanie w Lotto Superlidze. Nasza drużyna rozprawiła się z rywalami 3:0, tracąc w całym spotkaniu zaledwie dwa sety. 

Piątkowy mecz z Olesnem zgodnie z przewidywaniami  nie należał do najbardziej wymagających. Przeciwnicy niejako pogodzeni już ze swoim spadkiem z superligi grają aktualnie „składem B”, co w oczywisty sposób przełożyło się na wynik. W pierwszym i jednocześnie najbardziej zaciętym pojedynku wieczoru zmierzyli się Patryk Zatówka i Artur Białek. Podobnie jak poprzednio do rozstrzygnięcia ich starcia potrzebne było 5 setów, jednak tym razem lepszy okazał się „Zati”. Li Yongyin bez większych problemów uporał się z Danielem Lisem, a kropkę nad i postawił Tomek Lewandowski pokonując 3:0 Radka Mrkvicke. 

„Z Olesna wyjeżdżamy z trzema punktami, drużyna zagrała naprawdę nieźle. Jedynym meczem na styku był pojedynek Patryka Zatówki, ale i tutaj udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Kontynuujemy przygotowania do kolejnych meczy, ale muszę przyznać, że nie wszystko zależy już od nas. Nawet jeżeli wygramy za trzy punkty każde z pozostałych spotkań, to kwestia naszego utrzymania zależeć będzie również od wyników innych zespołów. Tym niemniej musimy skupić się na tym, na co mamy wpływ i liczyć na odrobinę szczęścia.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Kolejny mecz Dojlid rozegrają już za dwa tygodnie. W niedzielę 26 lutego podejmiemy przed własną publicznością Fibrain KU AZS Politechnikę Rzeszów, będącą bez wątpienia najsłabszym zespołem w superlidze. Gratulujemy drużynie zwycięstwa i zapraszamy na nadchodzący mecz!

UKS Villa Verde Olesno 0-3 SBR Dojlidy Białystok
Białek Artur – Zatówka Patryk 2:3 (5:11, 15:13, 8:11, 11:5, 7:11)
Lis Daniel – Li Yongyin 0:3 (9:11, 2:11, 10:12)
Mrkvicka Radek – Lewandowski Tomasz 0:3 (4:11, 6:11, 7:11)