You are currently viewing BYTOM PIERWSZYM RYWALEM DOJLID W RUNDZIE REWANŻOWEJ

BYTOM PIERWSZYM RYWALEM DOJLID W RUNDZIE REWANŻOWEJ

Po ponad miesięcznej przerwie powracamy do rozgrywek Lotto Superligi tenisa stołowego. Już w najbliższy piątek o godzinie 14:00 SBR Dojlidy Białystok rozegrają na wyjeździe pierwszy mecz rundy rewanżowej. Naszym rywalem będzie Petralana TTS Polonia Bytom, która wyprzedza nas aktualnie o jedną pozycję w tabeli. 

„Końcówkę pierwszej rundy zaliczyć można do udanych, ale nasza sytuacja nadal jest bardzo trudna. Zajmujemy dwunaste miejsce w tabeli, musimy wyprzedzić jeszcze dwa zespoły, żeby się utrzymać. Piątkowy mecz z Polonią Bytom będzie wyjątkowo ważny, ale mam dobre przeczucie. Wzmocni nas znany wszystkim Li Yongyin, który przyleciał do Białegostoku z Chin jeszcze w grudniu. W międzyczasie trenował między innymi w Saarbrücken ze ścisłą czołówką Europy i wydaje się świetnie przygotowany. ” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

W zespole z Bytomia wystąpią niezmiennie Patryk Chojnowski, Wang Lichen i Jakub Perek. Patryk Chojnowski będący złotym medalistą igrzysk olimpijskich osób niepełnosprawnych gra w tym sezonie ze skutecznością około 70%, jest wyraźną „jedynką” drużyny rywali. Nieco poniżej oczekiwań spisuje się Chińczyk Wang Lichen, który wygrał do tej pory siedem z siedemnastu rozegranych pojedynków. Najsłabiej radzi sobie Jakub Perek, który zwyciężył zaledwie jedną grę na 14 rozegranych. 

W pierwszej rundzie SBR Dojlidy Białystok przegrały z Polonią Bytom 1:3, ale występowaliśmy wówczas w zupełnie innym składzie. Mamy nadzieję zrewanżować się rywalom na ich podwórku, a wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie do oglądania transmisji na żywo, którą znajdziecie na naszym Facebooku oraz na oficjalnym kanale Lotto Superligi na YouTube. 

📅 SBR Dojlidy Białystok vs Petralana TTS Polonia Bytom – 03.02.2023, 14:00