You are currently viewing RUSZYŁY ZAPISY DO KOLEJNEJ EDYCJI BLS TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW!

RUSZYŁY ZAPISY DO KOLEJNEJ EDYCJI BLS TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW!

Czternasta edycja Białostockiej Ligi Sportu w tenisie stołowym dobiegła końca. Triumfatorami minionego sezonu został zespół Adler-Agro MOAK Wasilków, który wygrał wszystkie rozegrane spotkania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom rozgrywek! Zapisy do nadchodzącej XV edycji BLS ruszają już dzisiaj i potrwają do 3 lutego – gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn!

W kolejnym sezonie rozgrywek BLS tenisa stołowego przewidujemy miejsca dla 16 zespołów. Pierwszeństwo przy zgłoszeniach mają drużyny uczestniczące w rozgrywkach ubiegłego sezonu (13 drużyn). Oznacza to, że w XV edycji zobaczymy prawdopodobnie przynajmniej  3 nowe drużyny. Rozgrywki podzielone zostaną na dwie ligi (I oraz II), a w każdej z nich wystąpi 8 zespołów. Zespoły, które zakończyły ubiegły sezon na miejscach 1-8 automatycznie uzyskują miejsca w I lidze bez możliwości przepisania się do II ligi. Nowe zespoły oraz zespoły z miejsc 9-13 rozpoczną XV edycję od gry w II lidze. Rozgrywki podzielone zostaną na dwie rundy – pierwszą oraz rewanżową. Oznacza to, że każda drużyna rozegra w sezonie czternaście meczy, po dwie z każdą z siedmiu pozostałych drużyn z danej ligi. Zespół może zgłosić do gry między 4 a 10 zawodników, ale każdy mecz rozgrywany będzie systemem 4 vs 4 tak jak w ubiegłych edycjach.  Dwie najlepsze drużyny z II ligi uzyskają na koniec edycji awans do I ligi, a dwie najsłabsze drużyny I ligi spadną do II ligi. Pierwsza runda rozpocznie się już 12 lutego i potrwa do maja. Po przerwie wakacyjnej (czerwiec, lipiec, sierpień)  rozpocznie się runda rewanżowa, która potrwa do grudnia. Mecze odbywać będą się wyłącznie w niedziele w godzinach 10-20 (2,5h na jeden mecz), a szczegółowy kalendarz rozgrywek pojawi się na stronie BLS po zakończeniu zapisów. Kalendarz zbudowany będzie tak, by uniknąć gry w święta, długie weekendy i inne terminy, które mogą okazać się problematyczne dla zawodników. Na najlepsze drużyny oraz zawodników z każdej ligi czekają nagrody!

Rozgrywki odbywać będą się niezmiennie na małej hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. To najbardziej profesjonalny obiekt w województwie przeznaczony wyłącznie do gry w tenisa stołowego. Hala wyposażona jest w specjalną wykładzinę Teraflex, 6 stołów Donic Delhi 25, regulowany system wentylacyjny oraz wszelki niezbędny sprzęt. Nad sprawnym i bezproblemowym przebiegiem rozgrywek czuwać będą koordynator ligi oraz sędziowie obecni na każdej rundzie rozgrywek. 

Wszelkie szczegóły, instrukcje zgłoszenia drużyny oraz dokumenty znaleźć można na stronie BLS tenisa stołowego – http://tenisstolowy.bls.bialystok.pl/index.php. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 85 652 69 88 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00) lub na adres email bls@bosir.bialystok.pl.