You are currently viewing RZUT OKA NA DRUGĄ RUNDĘ LOTTO SUPERLIGI

RZUT OKA NA DRUGĄ RUNDĘ LOTTO SUPERLIGI

Wielkimi krokami zbliża się początek rundy rewanżowej Lotto Superligi tenisa stołowego. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, ligowa tabela podzielona została na dwie grupy: mistrzowską oraz spadkową. Cztery najsłabsze drużyny będą musiały pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Figurujące na dwunastym miejscu SBR Dojlidy Białystok rozpoczynają walkę o utrzymanie. 

Pierwsza połowa sezonu nie należała do najlepszych w wykonaniu naszych zawodników, ale ostatnie mecze znacznie poprawiły sytuację drużyny. W rundzie rewanżowej Dojlidy wesprze dobrze znany białostockim kibicom Li Yongyin – 22 letni Chińczyk, który grał z nami 2 lata temu. Poznaliśmy terminarz meczy superligowych drugiej rundy i wiemy, z kim zagramy w poszczególnych kolejkach:

14 kolejka (03.02.2023, wyjazd) – SBR Dojlidy Białystok vs Petralana TTS Polonia Bytom
15 kolejka (05.02.2023) – PAUZA
16 kolejka (10.02.2023, wyjazd) – SBR Dojlidy Białystok vs UKS Villa Verde Olesno
17 kolejka (26.02.2023, u siebie) – SBR Dojlidy Białystok vs Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów
18 kolejka (03.03.2023, wyjazd) – SBR Dojlidy Białystok vs ZKS Palmiarnia Zielona Góra
19 kolejka (14.04.2023, u siebie) – SBR Dojlidy Białystok vs Akademia Zamojska Zamość
20 kolejka (16.04.2023, u siebie) – SBR Dojlidy Białystok vs Energa Manekin Toruń

„Wczoraj zakończyły się ostatnie pojedynki pierwszej rundy, znamy już rozstawienie i sytuację w tabeli. Jeżeli chodzi o grupę spadkową, to pewne jest utrzymanie ZKS Palmiarni Zielonej Góry oraz spadek Politechniki Rzeszów – wszystko inne jest zagadką. Zielona Góra ma aż dwadzieścia punktów, Rzeszów tylko dwa. Duże zaskoczenie sprawiła drużyna z Grudziądza, która w trzech ostatnich meczach zdobyła aż 7 punktów wyprzedzając tym samym Zieloną Górę i kwalifikując się do grupy mistrzowskiej. Grudziądz wykorzystał fakt, że zespoły pewne pierwszej siódemki grały ostatnie kolejki w osłabionych składach – to zrozumiałe i zawsze tak było. Jeżeli chodzi o naszą drużynę, to cały czas nie wiemy na czym stoimy. Mamy szanse na utrzymanie, ale musimy wygrać większość meczy. Niezwykle ważny będzie mecz pierwszej kolejki z Polonią Bytom i to na nim się teraz skupiamy. Nasi zawodnicy prowadzą intensywne przygotowania, będziemy gotowi na dobrą walkę.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Najlepsza drużyna grupy spadkowej wywalczy awans do fazy play-offów, cztery najsłabsze spadną do pierwszej ligi – strefa „neutralna” obejmie zatem tylko dwa zespoły. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych zmagań!