You are currently viewing WSPARCIE Z JAPONII: KENTARO MIUCHI

WSPARCIE Z JAPONII: KENTARO MIUCHI

Do Białegostoku dotarł wczoraj Kentaro Miuchi – 33 letni japoński defensor, jeden z najlepszych tenisistów stołowych w kraju kwitnącej wiśni. Kentaro zadebiutuje w piątkowym meczu z Olesnem, a potem wystąpi również w dwóch kolejnych grudniowych spotkaniach. Jest pierwszym japończykiem w historii, który zagra w barwach SBR Dojlid Białystok. 

Długo wyczekiwane wsparcie finalnie nadeszło. Jednym z największych problemów naszej drużyny w trwającym sezonie był brak tak zwanej „jedynki” – wyraźnie najsilniejszego zawodnika, który nie tylko punktuje, ale też zapewnia tym większy komfort gry dla reszty zespołu. Jesteśmy pełni nadziei, że Kentaro będzie liderem, którego nam brakowało. Japończyk ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, zwyciężał z wieloma zawodnikami ze światowej czołówki. Co więcej, jego styl gry jest wyjątkowo widowiskowy – obrona z dala od stołu połączona z silnym forehandowym atakiem. Zawodnik z takim stylem gry na tak wysokim poziomie to prawdziwa gratka dla wszystkich kibiców tenisa stołowego, którzy będą mogli podziwiać długie, emocjonujące akcje. 

„Cieszę się, że udało nam się nadrobić trochę punktów jeszcze przed przylotem Japończyka. Wygraliśmy dwa ostatnie mecze, a teraz mamy dodatkowe wsparcie w osobie Kentaro Miuchi. Od zawodnika tej klasy oczekuję kompletu punktów, chociaż wszyscy wiemy, jaki jest sport. Pewne jest tylko jedno – kibiców czeka fantastyczne widowisko. Serdecznie zapraszam wszystkich na dwa ostatnie mecze w tym roku, które rozegramy w Białymstoku.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Superligowa drużyna Dojlid jest już w komplecie i rozpoczęła ostatnie treningi przed zbliżającymi się meczami. Pierwszy z nich zagramy w piątek 16 grudnia o godzinie 18:00 przeciwko zespołowi Villa Verde Olesno. Kolejny odbędzie się dwa dni później, w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16:00. Ostatnią walkę Dojlidy stoczą na wyjeździe z Global Pharmą Orlicz 1924 Suchedniów 20 grudnia. Zapraszamy do kibicowania!