You are currently viewing WEEKEND Z SUPERLIGĄ: ZAPOWIEDŹ

WEEKEND Z SUPERLIGĄ: ZAPOWIEDŹ

Po niemal miesięcznej przerwie superliga tenisa stołowego powraca do Białegostoku. Za nieco ponad tydzień SBR Dojlidy rozegrają dwa mecze przed własną publicznością – w piątek o godzinie 18:00 zmierzą się z Villą Verde Olesno, a w niedzielę o 16:00 z Oxynetem Jarosław. Będą to kluczowe pojedynki w walce o utrzymanie, a na kibiców czeka nie lada niespodzianka, o której powiemy wkrótce!

„Ostatnie dwa występy naszej superligowej drużyny można nazwać sportowym zmartwychwstaniem. Po długiej serii dotkliwych porażek Dojlidy wygrały przed własną publicznością z AZSem Gdańsk, a dwa dni później pokonały również Energę Manekin Toruń. Takie przełamanie było wręcz niezbędne – gdyby nie zdobyte w listopadzie punkty, moglibyśmy żegnać się z szansami na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wierzymy jednak, że złą passę zostawiliśmy daleko za sobą i jesteśmy gotowi kontynuować odrabianie strat do bezpiecznej strefy.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

W pierwszym z dwóch nadchodzących meczy zmierzymy się z Villą Verde Olesno, która zajmuje aktualnie 12 miejsce w tabeli – jedną pozycję wyżej niż my. W zespole superligowego beniaminka występują Koreańczyk Kwangil Baek, Czech Radek Mrkvicka oraz Artur Białek. Sytuacja Oleśnian jest dość specyficzna – Koreańczyk radzi sobie znakomicie, na dwanaście rozegranych pojedynków wygrał aż dziesięć z nich. Reszta drużyny nie była jednak w stanie zapunktować do tej pory w żadnym rozegranym singlu – Artur Białek przegrał wszystkie dziesięć rozegranych pojedynków, a Radek Mrkvicka wszystkie sześć. Villa Verde wygrała do tej pory tylko jeden mecz w superlidze, w którym o zwycięstwie zadecydował debel. 

Znacznie bardziej wymagającym rywalem będzie z pewnością zajmujący piąte miejsce w tabeli Oxynet Jarosław. Podstawowy skład drużyny z Podkarpacia stanowią Irańczyk Amirreza Abassi, Ukraińczyk Yaroslav Zhmudenko oraz dobrze nam znany Alan Kulczycki, który występuje w drużynie rywali na zasadzie wypożyczenia międzyklubowego. Abassi i Zhmudenko mogą pochwalić się dotychczasowym bilansem siedmiu zwycięstw i czterech porażek, Alan Kulczycki wygrał z kolei dwie z ośmiu rozegranych gier. 

Serdecznie zapraszamy na nadchodzące mecze wszystkich kibiców, amatorów i sympatyków tenisa stołowego, a także tych, którzy nie byli nigdy wcześniej na meczu Lotto Superligi! Widzimy się w najbliższy piątek o godzinie 17:45 na dużej Hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Suchowolca 26 w Białymstoku. Liczymy na wasze wsparcie!

 

📅 SBR Dojlidy Białystok vs Villa Verde Olesno – 16.12.2022, 18:00

 

 

📅 SBR Dojlidy Białystok vs Oxynet Jarosław – 18.12.2022, 16:00