You are currently viewing DZIEWCZYNY LIDEREM TABELI PO PIERWSZEJ RUNDZIE!

DZIEWCZYNY LIDEREM TABELI PO PIERWSZEJ RUNDZIE!

Pierwszoligowa drużyna Dojlid Białystok rozegrała właśnie dwa ostatnie mecze pierwszej rundy. W sobotę dziewczyny pokonały zespół z Luzina 8:2, a dzisiaj zremisowały z wiceliderem tabeli – MRKsem Gdańsk. Dojlidy zakończyły rundę z bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch remisów, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w tabeli!

Dziewczyny wyruszyły na północ Polski jeszcze w piątek, dając sobie szansę na odpowiedni wypoczynek przed intensywnym weekendem. Sobotni mecz z Luzinem przebiegł nadzwyczaj spokojnie. Najsłabszym ogniwem zespołu była tego dnia Kamila Gryko, która przegrała oba pojedynki singlowe. Pozostałe dziewczyny spisały się bez zarzutu wygrywając wszystkie gry – w żadnej nie doszło nawet do piątego seta. Swoje trzecie zwycięstwo w sezonie zaliczyła Julka Skwarek, która pokonała 3:1 Katarzynę Płotkę. 

Niedziela okazała się zdecydowanie bardziej wymagająca dla naszych dziewczyn. MRKS Gdańsk to jeden z najlepszych zespołów w lidze. Występujące w nim zawodniczki mimo młodego wieku mają na koncie liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Po pierwszych czterech grach singlowych remisowaliśmy 2:2. Oba deble rozstrzygnęły się następnie na naszą korzyść i wszystko wskazywało na to, że przechylimy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety w kolejnej rundzie singli Zuzia Borek uległa Beacie Traczyk-Kępa, a Agnieszka Brzeska pokonała Julkę Skwarek. Przy stanie 4:4 Karolina Hołda ograła Adriannę Licbarską, a Beata Traczyk-Kępa zwyciężyła drugiego singla w spotkaniu, tym razem z Julką Jackowską.

„Z północy Polski wracamy z jednym zwycięstwem i jednym remisem i trzeba uznać to za niezły rezultat biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. Trasa była długa i męcząca, niektóre dziewczyny dopadło też wszechobecne przeziębienie. Mimo to spotkanie z Luzinem przebiegło zgodnie z planem – zagraliśmy dobrze, wygraliśmy wysoko. Mecz z Gdańskiem był trudniejszy, wiele pojedynków mogło skończyć się zupełnie innym wynikiem . W grę wchodziły zarówno porażka, zwycięstwo jak i właśnie remis, którym zakończyło się te spotkanie. Podsumowując całokształt pierwszej rundy jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni. Siedem zwycięstw, dwa remisy i pierwsze miejsce w tabeli to znakomity wynik – dziewczynom należą się ogromne gratulacje.” – komentuje trener Marcin Jarkowski.

Dziewczyny zagrają jeszcze parę ostatnich treningów przed przerwą świąteczną, po której rozpoczną intensywne przygotowania do rundy rewanżowej oraz turniejów ogólnopolskich. Pierwszy mecz w nowym roku Dojlidy zagrają na początku lutego.