You are currently viewing DRAMATYCZNA SYTUACJA DOJLID – PRZEGRYWAMY Z OLESNEM

DRAMATYCZNA SYTUACJA DOJLID – PRZEGRYWAMY Z OLESNEM

Mecz z Villą Verde Olesno właśnie dobiegł końca i trzeba przyznać, że jego wynik przerósł najbardziej pesymistyczne scenariusze. SBR Dojlidy Białystok uległy sąsiadowi z tabeli 0:3 powiększając tym samym swoją stratę do bezpiecznej strefy. 

Największe rozczarowanie przyszło już na samym początku meczu. Debiutujący w barwach Dojlid Japończyk przegrał niespodziewanie z Danielem Lisem – najmłodszym zawodnikiem zespołu rywali. Kentaro Miuchi już od pierwszych piłek wyglądał niepewnie i niestety nie udało mu się odnaleźć aż do końca pojedynku, który zakończył się wynikiem 1:3. Jako drugi do stołu podszedł Tomek Lewandowski. Jego przeciwnikiem był Hindus Fidel Suravajjula, zastępujący nieobecnych Azjatów z drużyny Oleśnian. Walka była bardzo wyrównana i obfitująca w efektowane wymiany, ale minimalnie lepszy okazał się gracz drużyny przeciwnej zwyciężając 3:2. Ostatnią szansą na odwrócenie losów spotkania był pojedynek Patryka Zatówki z Arturem Białkiem. Mimo teoretycznej przewagi umiejętności Zatówki, Artur Białek zdołał wygrać 3:2 odnosząc tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w superlidze w tym sezonie. 

„Wynik meczu jest dla nas naprawdę druzgocący. Kentaro Miuchi, który miał wzmocnić nasz zespół, przegrał z Danielem Lisem. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego tak się stało. W zagraniach Japończyka z pewnością brakowało dziś jakości, do tego widać było u niego duży stres. Nie przekreślam go oczywiście po jednej porażce, ale nie ukrywajmy – nie na to liczyliśmy. Do Tomka Lewandowskiego ciężko jest mieć pretensje, walczył jak lew i przegrał minimalnie w piątym secie. Patryk Zatówka także stoczył wyrównany pojedynek, ale w decydujących momentach nie był wystarczająco aktywny.

Dzisiejsza porażka zmienia naszą sytuację z trudnej w dramatyczną. Żeby myśleć o utrzymaniu, musimy wygrać niedzielny mecz z Jarosławiem. Gorąco apeluję do wszystkich kibiców, żeby nam w tym pomogli. Doping z trybun może okazać się kluczowy dla losów tego spotkania. Teraz myślimy już tylko o niedzieli” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Kolejny mecz SBR Dojlidy Białystok rozegrają już za dwa dni, w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16:00. Naszym rywalem będzie Oxynet Jarosław, który zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Lotto Superligi. Serdecznie zapraszamy wszystkich na dużą halę Zespołu Szkół Rolniczych – nadal jesteśmy w grze!

SBR Dojlidy Białystok – Villa Verde Olesno 0:3

Miuchi Kentaro – Lis Daniel 1:3 (8:11, 10:12, 11:5, 11:13)
Lewandowski Tomasz – Suravajjula Fidel 2:3 (7:11, 11:6, 8:11, 13:11, 8:11)
Zatówka Patryk – Białek Artur 2:3 (11:9, 8:11, 6:11, 11:5, 9:11)