You are currently viewing ŚWIĘTOWALIŚMY NARODOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ŚWIĘTOWALIŚMY NARODOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO!

W ubiegłą sobotę cała Polska świętowała Narodowy Dzień Tenisa Stołowego. Nie inaczej było w Białymstoku, gdzie z tej okazji odbył się otwarty turniej w kategorii młodziczek i młodzików! Zwycięstwo odnieśli w nim Szymon Tworkowski oraz Olga Zinczuk z MOKSu Słoneczny Stok Białystok.

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego świętowaliśmy po raz czwarty – jego pierwsze obchody miały miejsce w 2019 roku. Wydarzenie dofinansowano ze środków programu Sportowe Wakacje+. 

„Tenis stołowy jest niezwykłą dyscypliną, łączy pokolenia i grupy społeczne. W pingla grać może każdy, niezależnie od swoich wcześniejszych doświadczeń sportowych. Za sprawą Narodowego Dnia Tenisa Stołowego pragniemy zachęcić do uprawiania tej dyscypliny sportu nie tylko od święta, ale również na co dzień. Obecnie w naszym kraju mamy przeszło 12.000 zawodników z licencjami PZTS, zrzeszonych w blisko 700 klubach. Jestem przekonany, że za sprawą wydarzeń promujących tenis stołowy, te liczby będą ustawicznie wzrastać. Każdemu z całego serca życzę zdrowia, a wiadomo, że sport to zdrowie.” – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W turnieju wzięło udział blisko 40 młodych adeptów tenisa stołowego – 10 młodziczek oraz 27 młodzików. W turnieju młodzików najlepszy okazał się Szymon Tworkowski, który pokonał w finale Michała Szynkiewicza. Trzecie miejsce zajęła Natalia Kiersnowska, która zdecydowała się rywalizować tego dnia z chłopcami. Turniej młodziczek zwyciężyła Ola Zinczuk pokonując w finale Gabrysię Bożyk. Brązowy medal zdobyła Lena Kuźma. 

Turniej nie był jedyną atrakcją dla najmłodszych. W przerwie między meczami wszyscy uczestnicy częstowali się pizzą z Picobello Pizza&Grill. Po rozdaniu nagród młodzież miała też okazję spotkać się, porozmawiać, a także pograć w tenisa stołowego z pierwszoligową drużyną dziewczyn. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu!