You are currently viewing DOJLIDY Z SIEDMIOMA MEDALAMI NA II GPW SENIORÓW I KADETÓW!

DOJLIDY Z SIEDMIOMA MEDALAMI NA II GPW SENIORÓW I KADETÓW!

W ubiegłą niedzielę na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyło się drugie Grand Prix Województwa w kategorii seniorów oraz kadetów. W zawodach wzięło udział ponad osiemdziesięciu zawodników, z czego jedną czwartą stanowili reprezentanci naszego klubu. Dojlidy wywalczyły medal w każdej kategorii, łącznie stając na podium aż siedem razy!

Turniej seniorów zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Kamil Zdzienicki, pełniący aktualnie rolę rezerwowego zawodnika superligowej drużyny Dojlid. W finale spotkał się z Mateuszem Repke, który był w niedzielę w wyjątkowo dobrej dyspozycji. Mateusz po drodze do finału pokonał między innymi Bogusława Cylwika oraz Dawida Chilickiego, więc z pewnością może uznać swój występ za bardzo udany. W kategorii seniorek całe podium należało do naszej pierwszoligowej drużyny dziewczyn. W turnieju ponownie triumfowała Karolina Hołda, pokonując w finale Kamilę Gryko. Brązowy medal wywalczyła Julka Jackowska, która okazała się tym razem lepsza od Zuzi Borek.

Zmagania kadetów zwyciężył Michał Nosorowski, który pokonał w finale Karola Szeszko z UKS Białobrzegi. Michał zagrał w niedzielę wyjątkowo dobrze i znacznie poprawił swój wynik z poprzedniego Grand Prix Województwa, które zakończył tuż za podium. Srebrny medal w kategorii kadetek zdobyła Ola Zubrycka, ulegając po zaciętym pojedynku Natalii Kiersnowskiej z UKS TS Ósemki Białystok. 

„Za nami kolejne Grand Prix Województwa seniorów i kadetów w sezonie 2022/2023. Nasi zawodnicy zagrali naprawdę dobrze, w poprzednim turnieju zdobyliśmy pięć medali, teraz mamy ich aż siedem. Do Grand Prix Polski ponownie awansowali Kamil Zdzienicki i Karolina Hołda, za co należą im się ogromne gratulacje. Awans uzyskał tym razem także Michał Nosorowski i trzeba powiedzieć, że zasłużył na niego solidnym treningiem. Pozostałym zawodnikom, którym nie udało się awansować przypominam o eliminacjach, do których warto się możliwie najlepiej przygotować.” – komentuje trener Marcin Jarkowski.

Drugie Grand Prix Polski Seniorów odbędzie się w ostatni weekend listopada w Zielonej Górze, a kadeci zagrają swój turniej na tym samym obiekcie dwa tygodnie później. Gratulujemy wszystkim medalistom wojewódzkich zmagań i życzymy powodzenia na arenie ogólnopolskiej!

II GPW seniorów – wyniki
II GPW seniorek – wyniki
II GPW kadetów – wyniki
II GPW kadetek – wyniki