You are currently viewing PRZEGRYWAMY Z MISTRZEM POLSKI

PRZEGRYWAMY Z MISTRZEM POLSKI

W ubiegłą niedzielę SBR Dojlidy Białystok podjęły u siebie zeszłorocznego Mistrza Polski – Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Niestety nie udało nam się sprawić rywalom żadnej niespodzianki i zgodnie z przewidywaniami odnieśliśmy porażkę. Rozczarowaniem może być jedynie fakt, że nie zdobyliśmy ani jednego punktu w meczu, który transmitowany był na żywo w TVP Sport.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki figuruje aktualnie na trzecim miejscu w tabeli Lotto Superligi tenisa stołowego i jest jednym z głównych pretendentów do fazy play-offów. W jej składzie występuje jeden z najbardziej znanych obrońców na świecie – Gionis Panagiotis, oraz dwóch młodych Polaków – 16 letni Miłosz Redzimski oraz 17 letni Michał Gawlas. Mimo młodego wieku, Miłosz jest aktualnie najskuteczniejszym zawodnikiem w całej superlidze. Na swoim koncie nie ma ani jednej porażki – zwyciężył w każdym z dziesięciu singli, które do tej pory rozegrał. 

W pojedynku otwarcia spotkali się ze sobą Sun Shiyu oraz Gionis Panagiotis. Pierwszego seta dość pewnie zwyciężył Grek, ale w drugim walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Niestety w jej trakcie dała o sobie znać nie do końca wyleczona kontuzja ręki, z którą Sun Shiyu zmagał się w ostatnim czasie. Po krótkiej przerwie medycznej na prośbę gracza Dojlid, zawodnicy powrócili do stołu, a Gionis wygrał drugiego seta na przewagi. Do trzeciego seta już nie doszło – Sun zmuszony był do skreczowania z uwagi na silny ból. W drugim pojedynku naprzeciwko siebie stanęli Miłosz Redzimski i Tomasz Lewandowski. Zawodnik Bogorii okazał się wyraźnie lepszy i zwyciężył bez straty seta. O porażce Tomka przeważył przede wszystkim niedokładny odbiór serwisu oraz różnica w szybkości podczas wymian blisko stołu. Ostatnią nadzieją na punkt dla Dojlid był Daniel Górak, którego forma nie wygląda jednak w tym sezonie najlepiej. Jego przeciwnikiem był Michał Gawlas – jeden z nielicznych Polaków trzymających rakietkę stylem piórkowym. Pierwsze dwa sety należały do zawodnika z Grodziska, w trzecim zwyciężył Daniel, ale był to jedyny set, jakiego udało mu się wygrać. 

Następne spotkanie Dojlidy rozegrają w najbliższy piątek o godzinie 18:00 na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych. Naszym przeciwnikiem będzie Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców!

SBR Dojlidy Białystok vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Sun Shiyu – Gionis Panagiotis 0:3 (6:11, 10:12, 0:11)
Tomasz Lewandowski – Miłosz Redzimski 0:3 (7:11, 5:11, 8:11)
Daniel Górak – Michał Gawlas 1:3 (8:11, 7:11, 11:9, 6:11)