You are currently viewing PRZEGRYWAMY NA WYJEŹDZIE Z AKADEMIĄ ZAMOŚĆ

PRZEGRYWAMY NA WYJEŹDZIE Z AKADEMIĄ ZAMOŚĆ

Po dotkliwej porażce przed własną publicznością w ostatni piątek, drużyna Dojlid wyruszyła na mecz wyjazdowy do Zamościa. Naszym zawodnikom nie udało się niestety zrehabilitować po spotkaniu z Grudziądzem – przegraliśmy z Akademią Zamojską Zamość 0:3.

Miniony weekend był wyjątkowo nieudany dla naszego superligowego zespołu. Niedzielny mecz z Zamościem rozegraliśmy w tym samym składzie co pojedynek z Grudziądzem – Daniel Górak, Sun Shiyu oraz Tomasz Lewandowski. Można śmiało stwierdzić, że żaden z wymienionych zawodników nie jest ostatnio w swojej optymalnej dyspozycji. 

W pierwszym pojedynku meczu wyjazdowego zmierzyli się Daniel Górak i Andrew Baggaley. Baggaley to jeden z najbardziej utytułowanych Anglików w tenisie stołowym – trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii, były lider rankingu krajowego wszystkich kategorii wiekowych w jakich w swoim czasie występował. Biorąc pod uwagę liczne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej Daniela Góraka można powiedzieć, że był to pojedynek głośnych nazwisk. Spotkanie było wyjątkowo wyrównane – pierwszego seta wygrał Anglik, dwa kolejne nasz zawodnik. W ostatnich setach Daniel nie wykorzystał jednak swoich wszystkich szans i ostatecznie musiał uznać wyższość Baggaleya, przegrywając z nim do 6 w piątym secie. Drugie starcie meczu rozegrali Sun Shiyu oraz Jakub Folwarski. Niestety naszemu Chińczykowi zabrakło odpowiedniej konsekwencji w realizacji założeń taktycznych, która jest kluczowa w grze z obrońcami. Po przegraniu dwóch pierwszych setów Sunowi udało się wygrać następnego, ale w secie czwartym inicjatywę ponownie przejął Jakub Folwarski. Ostatnim pojedynkiem był mecz Tomka Lewandowskiego z Piotrem Chodorskim. Chociaż wszystkie sety były bardzo wyrównane, to lepszymi nerwami w końcówkach wykazał się zawodnik gospodarzy wygrywając z Tomkiem Lewandowskim 3:0. 

Najbliższy tydzień zawodnicy Dojlid poświęcą analizie swoich błędów i treningowi na nadchodzące mecze. Następne spotkanie rozegramy już w piątek 21 października o godzinie 18:00 z zespołem z Zielonej Góry – ZKS Palmiarnią. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców – wsparcie publiczności może być kluczowe dla przełamania niefortunnej passy!

SBR Dojlidy Białystok – Akademia Zamojska Zamość 0:3

Daniel Górak – Andrew Baggaley 2:3 (8:11, 11:7, 12:10, 7:11, 6:11)
Sun Shiyu – Jakub Folwarski 1:3 (8:11, 8:11, 11:4, 6:11)
Tomasz Lewandowski – Piotr Chodorski 0:3 (11:13, 11:13, 9:11)