You are currently viewing TOMASZ KOTOWSKI I KATARZYNA WĘGRZYN ZWYCIĘŻAJĄ I GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW

TOMASZ KOTOWSKI I KATARZYNA WĘGRZYN ZWYCIĘŻAJĄ I GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW

W ubiegły weekend Białystok był gospodarzem I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 168 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a ich rywalizację podziwiało wielu widzów, wśród których znaleźli się zarówno amatorzy, sympatycy tenisa, jak i nowi kibice. Na najwyższym stopniu podium stanęli Tomasz Kotowski z Energi KTS Toruń oraz Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław. 

Zmagania tenisistów stołowych rozpoczęły się piątkowymi eliminacjami, które były ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do turnieju głównego dla tych, którzy nie uzyskali awansu z rankingu lub z Grand Prix województwa. Zwycięsko wyszło z nich osiem seniorów i osiem seniorek, wśród których znaleźli się także reprezentanci Dojlid: Zuzanna Borek, Gabriela Dyszkiewicz, Kamila Gryko oraz Alan Kulczycki. W sobotni poranek wystartowała faza grupowa turnieju głównego, a po południu i wieczorem odbyły się pierwsze rundy fazy pucharowej. Ostatnim dniem zmagań była niedziela, podczas której rozegrano ćwierćfinały, półfinały oraz finały. W seniorach najlepszy okazał się Tomasz Kotowski z Energi KTS Toruń, który pokonał w finale Daniela Bąka z Orlicza 1924 Suchedniów bez straty seta. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Zalewski z ZKS Zielonej Góry i Antoni Witkowski z KS Polonii Kielce. Rywalizację seniorek zwyciężyła Katarzyna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław. Jej wyższość w finale uznać musiała Zuzanna Wielgos z Politechniki Rzeszów. Miejsca 3-4 podzieliły Magdalena Sikorska z  KU AZS PWSiP Łomża i Katarzyna Ślifirczyk z MUKS Start Nadarzyn. Po zakończeniu finałów nastąpiła dekoracja zwycięzców i uroczyste zakończenie turnieju, w których udział wziął  Marszałek Województwa Podlaskiego, Pan Artur Kosicki. Wcześniej gry półfinałowe oglądał również Przewodniczący Rady Miasta Białegostoku, Pan Łukasz Prokorym.

„I Grand Prix Polski za nami. Turniej uważam za udany, zarówno pod względem wyników sportowych, jak i organizacyjnym. Zmagania najlepszych tenisistów stołowych przyciągnęły na salę wielu kibiców, co bardzo mnie cieszy. Żałuję jedynie, że w zawodach nie mogli wziąć udziału niektórzy z topowych zawodników – mam na myśli między innymi Jakuba Dyjasa, Daniela Góraka, Samuela Kulczyckiego, Patryka Chojnowskiego, Miłosza Redzimskiego czy Wandżiego. Najlepszy wynik wśród reprezentantów naszego klubu uzyskała Karolina Hołda, która zakończyła zmagania w przedziale 9-12. Biorąc pod uwagę jej wiek, uważam to za duży sukces i serdecznie gratuluję Karolinie dobrego występu.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Partnerami wydarzenia było Miasto Białystok oraz Województwo Podlaskie. Serdecznie dziękujemy za pomoc i liczymy na dalszy rozwój naszej współpracy. 

wyniki turnieju kwalifikacyjnego do I GPP seniorów i seniorek – mężczyźni
wyniki turnieju kwalifikacyjnego do I GPP seniorów i seniorek – kobiety
wyniki turnieju głównego I GPP seniorów i seniorek – mężczyźni
wyniki turnieju głównego I GPP seniorów i seniorek – kobiety