You are currently viewing POWRÓT LOTTO SUPERLIGI: DOJLIDY ZAGRAJĄ Z POLONIĄ BYTOM

POWRÓT LOTTO SUPERLIGI: DOJLIDY ZAGRAJĄ Z POLONIĄ BYTOM

Nadchodzi nowy, długo wyczekiwany przez kibiców sezon Lotto Superligi Tenisa Stołowego. Dojlidy zagrają swój mecz inauguracyjny już 9 września o godzinie 18 na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Podejmą zespół TTS Petralana Polonia Bytom.

„Dojlidy po roszadach w składzie ruszają do walki o najwyższe lokaty w tabeli Lotto Superligi. W tym sezonie naszą drużynę wzmocnili Daniel Górak, Tomasz Lewandowski oraz Sun Shiyu. Patryk Zatówka nie jest jeszcze gotowy na występ ligowy – wraca do formy po operacji biodra, która na całe szczęście przebiegła pomyślnie. Daniel z kolei przyleci do Polski dopiero w październiku. Tomka oraz Suna zobaczymy już 9 września, wspomoże ich Kamil Zdzienicki. 

Chociaż Polonia Bytom to dobrze znany klub występujący w superlidze nie po raz pierwszy, to w tym sezonie mamy okazję oglądać go w zupełnie nowej odsłonie – nowy sponsor tytularny oraz całkowita wymiana składu. Nie można jednak powiedzieć, że nie wiemy czego się spodziewać. W zespole z Bytomia wystąpią z pewnością Jakub Perek oraz Patryk Chojnowski – zawodnicy obyci w najwyższej klasie rozgrywkowej, znane nazwiska.  Zagadkę stanowi jedynie Chińczyk Wang Lichen, ale podejrzewam, że nie odbiega poziomem od innych Azjatów z superligi i jest groźny. W mojej ocenie Polonia Bytom zmontowała bardzo silny skład – przewiduję, że dostaną się do play-offów, a być może wywalczą nawet medal. W ubiegłbym sezonie w środowisku tenisowym mówiło się o problemach organizacyjno-finansowych klubu z Bytomia, ale widać, że menadżer klubu Michał Napierała stanął na wysokości zadania – zabezpieczył budżet i wzmocnił kadrę. 

Zdaję sobie sprawę, że na papierze nie jesteśmy faworytem, ale nie jesteśmy też z pewnością bez szans. Kamil i Sun przygotowywali się solidnie całe wakacje razem z resztą klubu – zarówno kondycyjnie jak i na stole. Tomek Lewandowski przygotowywał się samodzielnie, ale nie mam obaw o jego dyspozycję – to profesjonalista z ogromną wiedzą i doświadczeniem, który dodatkowo gra bardzo widowiskowo. Będziemy walczyć ze wszystkich sił. 

Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego na mecz, który odbędzie się 9 września o godzinie 18:00 na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Doping widowni stanowi niezwykle ważny element w przypadku spotkań rozgrywanych u siebie, liczymy zatem na wsparcie. Zależy nam, żeby Dojlidy były liderem wśród klubów Lotto Superligi w zakresie budowania świetnej atmosfery i frekwencji na meczach. Dołożymy starań, żeby tak było. „

– komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Dojlidy Białystok – Petralana Polonia Bytom
piątek 9 września, godzina 18:00
hala sportowa Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku przy ul. Suchowolca 26