You are currently viewing PORAŻKA NA INAUGURACJĘ

PORAŻKA NA INAUGURACJĘ

Wczorajszy mecz inauguracyjny Lotto Superligi zakończył się dla Dojlid porażką 1:3. Zespół Petralana Polonia Bytom wyjechał z Białegostoku z kompletem punktów, ale walka była zacięta.

„Porażka na pewno boli, tym bardziej w pierwszym meczu, tym bardziej w meczu przed własną publicznością. Tym niemniej, pierwszy pojedynek spotkania był bardzo emocjonujący i zaważył niejako o wyniku końcowym. Tomek Lewandowski przegrywał z Wang Lichenem 0:2, ale dzięki walecznej postawie udało mu się doprowadzić do piątego seta, którego niestety przegrał. Analizując na chłodno, Lewy za późno wszedł w mecz. Początkowo szwankowały założenia taktyczne – przede wszystkim zbyt dużo serwów pod backhand. Po zmianie umiejscowienia serwisu udało mu się nawiązać równą walkę i zmienić dynamikę pojedynku. W czwartym secie przy wyniku 4:2 Tomek wygrał spektakularną wymianę, na którą kibice zareagowali bardzo żywiołowo. To z pewnością najlepsza akcja kolejki, a może i całego sezonu. Niestety w piątym secie lepszy okazał się Wang Lichen. Chociaż Lewy przegrał oba swoje pojedynki, to nie można mówić o jego złym występie. Z chińczykiem walczył do samego końca, a Patryk Chojnowski wybitnie nie leży mu stylem gry. Trzeba pochwalić Tomka za dobrą postawę i świetne widowisko niezależnie od wyniku – takich zawodników trzeba nam w klubie. Kamil Zdzienicki przegrał swój mecz 0:3 z Patrykiem Chojnowskim i ciężko być rozczarowanym takim rezultatem. Kamil miął szanse na wygranie dwóch setów, ale to nadal za mało żeby mówić o wyrównanym pojedynku – różnica poziomów była widoczna. Nasze klubowe słoneczko, Sun Shiyu, pewnie pokonał doświadczonego Jakuba Perka bez straty seta, co bez wątpienia świadczy o jego sile gry i obyciu w rozgrywkach superligi. Podsumowując cały mecz uważam, że ustawienie było dobre, ale byliśmy po prostu słabszym zespołem. Polonia ma w tym sezonie naprawdę mocny skład, w mojej ocenie znajdą się finalnie w pierwszej czwórce. Bardzo cieszy mnie dobra frekwencja i atmosfera na meczu, szczególnie zadowolony jestem z dużej liczby dzieci i młodzieży trenującej. Aktualnie jestem w drodze z resztą naszej drużyny na kolejny mecz, który zagramy już jutro z zespołem Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Zachęcam wszystkich do kibicowania sprzed ekranów” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Dojlidy Białystok 1:3 Petralana Polonia Bytom

Tomasz Lewandowski – Wang Lichen 2:3 (7:11, 6:11, 11:8, 11:9, 7:11)
Kamil Zdzienicki – Patryk Chojnowski 0:3 (8:11, 5:11, 11:13)
Sun Shiyu – Jakub Perek 3:0 (11:5, 11:9, 11:7)
Tomasz Lewandowski – Patryk Chojnowski 0:2 (7:11, 4:11)