You are currently viewing DWA AWANSE I PIĘĆ MEDALI DOJLID NA I WTK SENIORÓW I KADETÓW

DWA AWANSE I PIĘĆ MEDALI DOJLID NA I WTK SENIORÓW I KADETÓW

W ubiegłą niedzielę zawodnicy Dojlid rywalizowali w I WTK sezonu 2022/2023 w kategoriach seniorów oraz kadetów. Wywalczyliśmy w sumie sześć miejsc na podium i dwa awanse – złote medale zdobyli Kamil Zdzienicki (seniorzy) oraz Karolina Hołda (seniorki). 

W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym rozegranym 11 września na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zabrakło tylko dwóch kategorii wiekowych – seniorów oraz kadetów. W ubiegłą niedzielę nadszedł czas na uzupełnienie tych braków. Do walki o awans stanęło ponad 60 zawodników i zawodniczek z województwa Podlaskiego. W turnieju seniorów nie było większych niespodzianek. Zwycięstwo odniósł Kamil Zdzienicki, który pokonał w finale Michała Wandachowicza nie tracąc w pojedynku żadnego seta. Mimo talentu i walecznej postawy Michała, niemal dwudziestoletnia różnica wieku i doświadczenia przy stole względem przeciwnika okazała się niemożliwa do przeskoczenia. Wysokie lokaty wywalczyli także Mateusz Repke (5 miejsce), Dawid Chilicki (6 miejsce) oraz Bohdan Linskyi (miejsce 7-8). Turniej seniorek był w gruncie rzeczy wewnętrzną rywalizacją tenisistek Dojlid – na 12 uczestniczek tylko jedna reprezentowała inny klub. Bezkonkurencyjna okazała się świeżo upieczona drużynowa wicemistrzyni Europy Karolina Hołda, która przeszła przez turniej jak burza nie tracąc po drodze ani jednego seta. Pozostałe miejsca na podium przypadły Julce Jackowskiej i Kamili Gryko, a tuż za nimi uplasowały się Gabrysia Dyszkiewicz, Zuzia Borek i Ania Pacelt. W zmaganiach kadetów najdalej zaszli Michał Nosorowski i Mateusz Zdanuczyk, którzy zdobyli kolejno piąte i szóste miejsce. Nieco słabiej wypadli Daniel Aleksiejczuk (10 miejsce) i Marcel Krawczyk (12 miejsce). Wśród kadetek Dojlidy miały tylko jedną reprezentantkę – Olgę Zubrycką, która odpadła z turnieju dopiero w finale, ulegając Natalii Kiersnowskiej. 

Początek nowego sezonu pod kątem występów turniejowych z pewnością należy do udanych. Podsumowując wyniki wszystkich kategorii wiekowych, na pierwszych turniejach wojewódzkich Dojlidy zdobyły aż 13 medali, z czego 5 złotych. Najważniejsze jednak nadal przed nami – występy na Grand Prix Polski to dużo bardziej wymagające zadanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na arenie ogólnopolskiej!

Wyniki I GPW seniorów i seniorek
Wyniki I GPW kadetów i kadetek