You are currently viewing DOJLIDY Z SIEDMIOMA MEDALAMI NA I WTK!

DOJLIDY Z SIEDMIOMA MEDALAMI NA I WTK!

W minioną niedzielę na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbył się pierwszy WTK w sezonie 2022/2023. O medale i awans do Grand Prix Polski walczyły aż cztery kategorie wiekowe: skrzaci, żacy, młodzicy oraz juniorzy. 

Weekend obfitował na Podlasiu w sportowe zmagania młodych adeptów tenisa stołowego. W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym zagrało łącznie ponad stu zawodników! Reprezentanci Dojlid wywalczyli aż 7 medali: trzy złota, trzy srebra oraz jeden brąz. Na najwyższym stopniu podium w stanęli Mateusz Romaniuk (skrzaci), Aleksander Romaniuk (żacy) oraz Ania Pacelt (juniorki). Wyższość swoich rywali w finale uznać musieli Kornel Obukowicz (skrzaci), Szymon Patejczuk (juniorzy) oraz Kinga Teodorczuk (juniorki). Brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła Julia Skwarek

„Jestem zadowolony z występu naszych młodych zawodników na niedzielnym turnieju. Bardzo cieszą mnie zwycięstwa braci Romaniuk w skrzatach i żakach. Widać, że chłopaki uwielbiają tenisa, widać wyniki pracy trenera Radka Połubińskiego. Kategorię juniorów zwyciężył Kacper Perkowski, za co należą mu się gratulacje, ale w pierwszej piątce znalazło się trzech „naszych” – Szymon Patejczuk, Konrad Gryk i Bohdan Linskyi, więc nie jest źle. Turniej juniorek był praktycznie rywalizacją wewnętrzną, na dziesięć uczestniczek osiem gra w Dojlidach, zajęliśmy tu całe podium. Gratuluję Ani Pacelt, która wyszła z tej rywalizacji niepokonana. Życzę powodzenia wszystkim, którzy awansowali z naszego województwa na Grand Prix Polski” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Oprócz zwycięzców swoich kategorii wiekowych w turnieju wojewódzkim, na Grand Prix Polski wystąpią także zawodnicy Dojlid z limitem, a więc zakwalifikowani z rankingu. Do tej grupy należą Karolina Hołda, Zuzia Borek, Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz oraz Dawid Chilicki. Pozostali zawodnicy będą mieli jeszcze ostatnią szansę w postaci eliminacji do Grand Prix Polski, które rozgrywane są na dzień przed turniejem głównym. 

Wyniki I GPW skrzatów i skrzatek
Wyniki I GPW żaków i żaczek
Wyniki I GPW młodzików i młodziczek
Wyniki I GPW juniorów i juniorek