You are currently viewing DOJLIDY WRACAJĄ Z OBOZU W GÓRACH

DOJLIDY WRACAJĄ Z OBOZU W GÓRACH

Zawodnicy Dojlid Białystok wracają właśnie z polskich gór, gdzie przygotowywali się pod czujnym okiem trenerów do nadchodzącego sezonu. W obozie kondycyjnym wzięło udział 40 osób, z czego połowę stanowili juniorzy, a drugą część młodsi tenisiści. 

Głównym założeniem zgrupowania był trening tlenowy realizowany poprzez chodzenie po górach. Najmłodsi zawodnicy Dojlid prowadzeni przez trenera Radka Połubińskiego pokonali łącznie ponad 65km w górskim terenie, zaliczając między innymi Dolinę Chochołowską, Halę Gąsienicową, Rusinową Polanę, Gubałówkę oraz Morskie Oko. Grupa juniorów musiała z kolei podołać wyższej intensywności, starając się o jak najlepsze czasy przy zdobywaniu szczytów takich jak Małołączniak, Kopa Kondracka, Nosal czy Kasprowy Wierch. W wyciskaniu siódmych potów na górskich szczytach pomagał im trener Kamil Zdzienicki.

– „Zgrupowanie zapewniło zawodnikom świetne przygotowanie fizyczne do dalszego treningu oraz nadchodzącego sezonu. Chociaż nikt nie wyróżnił się wyraźnie na tle grupy, to zaangażowanie wszystkich uczestników oceniam jako bardzo dobre. W tym roku obyło się na szczęście bez jakichkolwiek kontuzji i innych niefortunnych zdarzeń. Nowe zawodniczki naszego klubu (Kinga Teodorczuk z Nadarzyna oraz Magdalena Krupa ze Skierniewic) miały dobrą szansę na aklimatyzację w drużynie, którą świetnie wykorzystały. Cele postawione przed rozpoczęciem obozu udało się w pełni zrealizować” – podsumowuje Kamil Zdzienicki.

Oprócz wyjść w góry nie zabrakło innych ciekawych aktywności służących treningowi, regeneracji i szlifowaniu dobrej atmosfery w drużynie. Każdego wieczoru tenisiści Dojlid sparowali w piłkę nożną z miejscową młodzieżą na pobliskim Orliku. Dwukrotnie odwiedzili Kąpielisko Szymoszkowa, byli również w Aquaparku Zakopane, gdzie skorzystali ze zjeżdżalni i innych emocjonujących atrakcji. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami i gier zespołowych. W dzień wolny mieli okazję podziwiać trening skoczków narciarskich i zaszaleć nieco na lokalnych straganach.

Zawodnicy Dojlid wracają z obozu zmęczeni, ale szczęśliwi. Zdobyte doświadczenia i poprawiona kondycja z pewnością zaprocentują w drugiej części letnich przygotowań do sezonu, które ruszają już 8 sierpnia na dużej sali Zespołu Szkół Rolniczych.