You are currently viewing DANIEL GÓRAK: NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ PIERWSZEGO MECZU

DANIEL GÓRAK: NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ PIERWSZEGO MECZU

W nadchodzącym sezonie Lotto Superligi naszą drużynę wzmocni jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych w Polsce – Daniel Górak. To bardzo istotne uzupełnienie składu, które pozwala myśleć o walce o najwyższe lokaty w tabeli. Sprawdźcie, co przed pierwszym meczem powiedział nam nasz nowy zawodnik.

Daniel, witamy na pokładzie! Sympatykom tenisa stołowego przedstawiać Cię nie trzeba, ale nowi kibice mogli o Tobie nie słyszeć.

Cześć! W tenisa stołowego gram od dziecka, od 22 lat jestem w kadrze Polski. W karierze zdobyłem ponad 240 pucharów i medali, do swoich największych osiągnięć zaliczam mistrzostwo Europy juniorów w deblu oraz singlu, pięciokrotne mistrzostwo Polski w singlu oraz drużynie, liczne medale mistrzostw Europy, ale także innych turniejów międzynarodowych. Na swoim koncie mam też występ na olimpiadzie w Rio De Janero oraz Olimpiadzie Europejskiej w Baku. Najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu byłem na 52 miejscu.

Jak zapatrujesz się na nadchodzący sezon? Jak wyglądały Twoje przygotowania?

Myśle, że sezon będzie bardzo wymagający, ponieważ spadają 4 drużyny, a nikt nie chce spaść. Będzie walka o każdy punkt i uważam , że połączenie doświadczenia z młodością może dać ciekawy rezultat . Obecnie mieszkam w Stanach Zjednoczonych i przygotowuję się do sezonu tutaj na miejscu . Mam bardzo dobre warunki do przygotowania, zarówno fizycznego jak i mentalnego. Startuję też w wielu turniejach, zatem ciagle jestem w grze.

Co uważasz o nowym składzie Dojlid? Czy jesteśmy mocniejsi niż w zeszłym roku?

Ciężko mi ocenić, czy jesteśmy mocniejsi. Wiele zależy od tego, kiedy wróci do składu Patryk Zatówka . Myśle, że mamy bardzo równą drużynę i każdy będzie mógł grać na każdej pozycji – to będzie nasz atut.

Pierwszy mecz rozegramy już 9 września w Białymstoku, przeciwnikiem będzie Polonia Bytom. Czego spodziewasz się po takim otwarciu sezonu?

Polonia Bytom ma w składzie Patryka Chojnowskiego i Jakuba Perka. Tych zawodników dobrze znamy, dużą zagadką jest natomiast gracz z Azji. Myśle, że na otwarcie i pierwszy mecz u siebie to świetnie zapowiadające się spotkanie, który warto będzie zobaczyć.

Jak oceniasz tegoroczne szanse Dojlid na najwyższe lokaty w Lotto Superlidze?

Czas pokaże. Wiele zależy od tego jak będziemy grali i kiedy Patryk wróci do zdrowia. Powinnismy skupić się na każdym meczu, po kilku kolejkach zapewne będziemy mądrzejsi , wtedy możemy stwierdzić, o co walczymy. Na dzień dzisiejszy będziemy grać o każdy punkt.

Jakie są Twoje indywidualne cele na nadchodzący sezon? Planujesz dużo startów turniejowych, czy skupiasz się głównie na lidze?

Indywidualne starty planuje tylko w USA , ale mam ich bardzo dużo. Tylko to mogłem połączyć z Lotto Superligą. Turnieje, w których jest wysoki poziom rywalizacji pomagają w przygotowaniach do meczy ligowych . Każdy sportowiec lubi utrzymywać wysoki poziom adrenaliny. To wpisuje się w nasze DNA 😂

Kibice Dojlid nie mogą doczekać się, aż zobaczą Cię w akcji. Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia w Białymstoku!

Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować barwy Dojlid i nie mogę doczekać się pierwszego meczu. Do zobaczenia !