You are currently viewing [LOTTO SUPERLIGA] DANIEL GÓRAK DOŁĄCZA DO DOJLID

[LOTTO SUPERLIGA] DANIEL GÓRAK DOŁĄCZA DO DOJLID

W nadchodzącym sezonie LOTTO Superligi w barwach Dojlid Białystok występować będzie Daniel Górak. Doświadczony tenisista stołowy ma na koncie wiele osiągnięć i medali, jak chociażby brąz i srebro Mistrzostw Europy. W ostatnim sezonie był zawodnikiem Akademii Zamojskiej Zamość.

– Daniel jest kolejnym zawodnikiem, jakiego zakontraktowaliśmy z myślą o nadchodzącym sezonie. Musieliśmy szybko reagować na informację o reorganizacji rozgrywek, zgodnie z którą z ligi spadać będą cztery zespoły. Szukałem zawodnika z Europy, żeby nas wzmocnił. Kolejny zawodnik z Azji nic by nam nie dawał, gdyż regulamin mówi jasno, że w zespole może występować tylko jeden taki gracz – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

– Porozumieliśmy się z Danielem bardzo szybko, to bardzo utytułowany zawodnik. Myśleliśmy o nim już wcześniej, jeszcze kiedy w naszym klubie występował Wang Zeng Yi, który mocno go polecał i chwalił. Teraz w podobnym tonie o nim wypowiadał się również Patryk Zatówka. W środowisku tenisowym jest na pewno bardzo lubiany, a do tego znany ze swojego profesjonalnego podejścia do gry. Dla nas jest to bufor bezpieczeństwa po operacji biodra Patryka Zatówki. Daniel spokojnie może go zastąpić w początkowej fazie sezonu

dodaje Anchim.

– W tej chwili nasza kadra wygląda następująco: Tomasz Lewandowski, Patryk Zatówka, Daniel Górak, Kamil Zdzienicki oraz Sun Shiyu. Mamy pięciu zawodników i mam nadzieję, że w końcu wywalczymy upragniony medal. Ostatnio kończyliśmy zmagania na etapie ćwierćfinałów. Teraz mierzymy jeszcze wyżej – zapowiada menadżer białostockiego klubu.