You are currently viewing KAROLINA HOŁDA DRUŻYNOWĄ WICEMISTRZYNIĄ EUROPY !

KAROLINA HOŁDA DRUŻYNOWĄ WICEMISTRZYNIĄ EUROPY !

W Belgradzie trwają właśnie mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w tenisie stołowym, na których występuje zawodniczka Dojlid Białystok – Karolina Hołda. Drużynowa część zawodów rozgrywana od środy dobiegła dziś końca, a Karolina wywalczyła w niej tytuł drużynowej wicemistrzyni Europy kadetek!

Polscy tenisiści pokazali się w pierwszej części mistrzostw ze znakomitej strony. Na cztery reprezentacje uczestniczące w drużynowych zmaganiach medal wywalczyły aż trzy z nich. Zespół kadetek, w którym występowała Karolina Hołda, przegrał swój finał ulegając drużynie Rumunii 2:3 po trzymającej w napięciu trzygodzinnej walce. Chociaż Karolina nie zagrała w finale żadnego spotkania, to jej udział w sukcesie reprezentacji był bardzo istotny. Tenisistka Dojlid wygrała każdy mecz, który rozegrała – dwa deble oraz singla.

– „ Wicemistrzostwo Europy to ogromny sukces. Karolinie oraz jej wszystkim koleżankom z drużyny należą się wielkie gratulacje, podobnie jak trenerom zespołu – Alanowi Wosiowi oraz Mateuszowi Czernikowi. Alan i Mateusz byli parę lat temu zawodnikami naszego klubu,  więc jest nam niezmiernie miło, że teraz pomagają osiągać takie wyniki młodzieży. Wielkie gratulacje należą się też pozostałym polskim drużynom, które również świetnie wypadły w turnieju. Takie sukcesy świadczą o dobrze funkcjonującym systemie szkolenia. Na pochwałę zasługuje też młoda, zmotywowana kadra trenerska, którą oprócz wyżej wspomnianych osób tworzą także Maciej Karmoliński i Patryk Jendrzejewski. Mam nadzieję, że sukces Karoliny będzie dla niej dodatkową motywacją do ciężkiej pracy na treningach, która w przyszłości zaprocentuje kolejnymi dobrymi wynikami. „

– komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie trzy polskie zespoły, które dotarły do finałów turnieju drużynowego, spotkały się w nich z reprezentacjami Rumunii. Podobnie jak kadetki, juniorzy musieli uznać tym razem wyższość rywali i zadowolić się srebrnym medalem po porażce 2:3. Juniorki z kolei pokonały swoje przeciwniczki 3:2 i stanęły na najwyższym stopniu podium. Drużyna kadetów zakończyła występ jeszcze w sobotę, plasując się na miejscach 9-10 po przegranej 1:3 z…a jakże, Rumunią.

Dotychczasowe wyniki polskich tenisistów i tenisistek można uznać za historyczny sukces. Na świętowanie przyjdzie jeszcze czas, a już od jutra rusza dalsza część zmagań – single, deble oraz miksty. Karolina zagra we wszystkich trzech nadchodzących turniejach i poznała już częściowo swoich przeciwników na pierwsze rundy. W singlu zmierzy się z niemiecką tenisistką Eireen Kalaitzidou. W mikście w parze z Mateuszem Sakowiczem stanie naprzeciwko austriackiego duetu, który tworzą Tobias Hold i Nina Skerbinz. Na poznanie swoich rywali deblowych, których podejmie razem z Zofią Śliwką, musi jeszcze zaczekać.

Serdecznie gratulujemy Karolinie życiowego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach jej oraz całej reprezentacji Polski!