You are currently viewing MALI TENISIŚCI – WIELKA RYWALIZACJA

MALI TENISIŚCI – WIELKA RYWALIZACJA

W ostatnią niedzielę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym w kategoriach skrzatów i żaków. Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu reprezentantów UKS Dojlidy Białystok.

– Za nami bardzo fajna impreza. Nasz klub reprezentowało dziewięciu skrzatów i żaków. W najmłodszej kategorii wiekowej czyli zawodników urodzonych w 2013 roku i później zwyciężył Aleksander Romaniuk. Olek przez cały turniej utrzymał pierwszą pozycję, podobnie jak to miało miejsce na przestrzeni całego sezonu. Z dobrej strony zaprezentował się także Karol Lech, który zajął w skrzatach piąte miejsce. W rywalizacji żaków awans na Mistrzostwa Polski wywalczył natomiast Bartosz Ciborowski – mówi Radosław Połubiński, trener Dojlid Białystok.

– Serce rośnie, gdy widzi się jak te dzieciaki się rozwijają. Z roku na rok zauważamy coraz większy progres. Wraz z nim rośnie też motywacja do jeszcze cięższej pracy. Zadziwiający jest też fakt, jak wielką odpornością psychiczną mimo młodego wieku wykazuję się młodzi tenisiści. O zaangażowaniu w mecz nie będę nawet wspominał, bo ono zawsze jest na najwyższym poziomie. Z tego miejsca chciałbym też przesłać wielkie podziękowania rodzicom. W szczególności za wsparcie swoich dzieci w tym co robią, a także kapitalną współpracę z klubem

dodaje.

– Sezon zaliczamy do udanych. Mamy nadzieję, że w kolejnym w naszym klubie pojawią się następni młodzi, pełni pasji adepci tenisa stołowego. Dojlidy stawiają na rozwój i wsparcie od najmłodszych lat, już od najwcześniejszych kategorii wiekowych i jest nam niezmiernie miło, że nasze dzieciaki tak pięknie z tego korzystają – kończy Radek Połubiński.

Wyniki Mistrzostw Województwa w kategorii żaków znajdziecie Państwo TUTAJ.

Wyniki Mistrzostw Województwa w kategorii skrzatów znajdziecie Państwo TUTAJ.