You are currently viewing BIAŁYSTOK ORGANIZATOREM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

BIAŁYSTOK ORGANIZATOREM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

– Liczymy na dobre widowisko i owocne starty naszych zawodników. W przeszłości organizowaliśmy Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów. Kadetów gościmy po raz pierwszy. To nam dopina klamrę organizacyjną najważniejszych zawodów w kraju. Mamy nadzieję, że zarówno zawodnicy, jak i trenerzy oraz opiekunowie będą zadowoleni – mówi Piotr Anchim, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Kadetów.

– W dniach 5-8 maja odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. Organizację imprezy, pod której nazwą kryją się Mistrzostwa Polski Kadetów, naszemu klubowi zleciła Podlaska Federacja Sportu. Województwo Podlaskie w 2022 roku organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sumie w czternastu dyscyplinach. Tenis stołowy jest jedną z nich. Imprezę finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Województwa Podlaskiego. W mistrzostwach udział weźmie 128 zawodniczek i zawodników. Do spełniających limit dołączyli najlepsi zawodnicy w swoich województwach. Imprezę rozpoczniemy od turnieju drużynowego – wyjaśnia Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

– Wszystkie spotkania podzielone zostały na cztery dni. W czwartek zagramy mistrzostwa drużynowe, aż do fazy półfinałowej. Piątek rozpoczniemy od finałów w tej kategorii, a o godzinie 11 odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw oraz dekoracja za grę drużynową, podczas której obecny będzie prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Dariusz Szumacher. Po niej przejdziemy do turniejów w grze pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej. Ceremonia zakończenia oraz wręczenie medali nastąpi w niedzielę o 14 – zapowiada szef Dojlid Białystok.

– Podlasie reprezentować będzie siedmioro tenisistów: Karolina Hołda, Julia Bartkiewicz, Anna Pacelt (UKS Dojlidy Białystok) i Oliwia Mieczkowska (AZS PWSiP Łomża) wśród kadetek, a także Michał Jurczuk, Patryk Chrzanowski (Ósemka Białystok) oraz Karol Szeszko (UKS Białobrzegi) w turnieju kadetów. W mojej ocenie mamy spore szanse medalowe związane z występami Hołdy i Bartkiewicz, które do turnieju przystąpią rozstawione z numerami 4. i 5. Obie przy wsparciu Anny Pacelt wystąpią także w turnieju drużynowym, gdzie rozstawione będą z numerem 2. – tłumaczy Anchim.