You are currently viewing SILNA REPREZENTACJA NA TURNIEJE OGÓLNOPOLSKIE

SILNA REPREZENTACJA NA TURNIEJE OGÓLNOPOLSKIE

W minioną niedzielę w Grajewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów oraz młodzieżowców. Pośród osiemdziesięciu siedmiu uczestników nie mogło zabraknąć tenisistów Dojlid Białystok, którzy z powodzeniem rywalizowali szczególnie w starszych kategoriach wiekowych.

– Pierwszy raz wszystkie kategorie toczyły zmagania przy stole w ciągu tego samego dnia. Mimo wielu spotkań zawody zostały poprowadzone bardzo sprawnie, wręcz wzorowo. W turnieju nie mieli obowiązku startować zawodnicy, którzy zajmują miejsca w pierwszej trzydziestce dwójce w rankingu ogólnopolskiego. W kategorii młodzieżowców były to Kamila Gryko i Julia Jackowska. Wśród juniorów w takiej sytuacji są Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz i Jakub Matkowski oraz juniorki Michalinka Górska i Zuzanna Borek, a wśród kadetek Karolina Hołda i Julia Bartkiewicz. Wszyscy wymienieni mogli wziąć udział w zawodach jeśli chcieliby powalczyć o tytuł mistrza Podlasia. Mimo limitu zagrały tylko Zuzia Borek i Karolina Hołda – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

– Najpierw rozgrywany był turniej eliminacyjny, a następnie toczyły się mecze o mistrzostwo Podlasia. W młodziczkach i młodzikach prym wiodła Ósemka Białystok. Podobnie było w kadetach. W kategorii kadetek triumfowała natomiast Karolina Hołda z naszego klubu, a do mistrzostw zakwalifikowała się również Anna Pacelt. Z turniej eliminacyjnego juniorów do zawodów ogólnopolskich zakwalifikowali się Piotr Michalski, który został też mistrzem województwa oraz Dawid Chilicki. Mistrzynią województwa juniorek została Zuzanna Borek, a z turnieju eliminacyjnego wyszły Wiktoria Soczko i Julia Skwarek. Z turnieju eliminacyjnego młodzieżowców zakwalifikowała się jeszcze Julia Filipowicz. Nasze starty były bardzo solidne, co kolejny raz przekłada się na bardzo silną reprezentację naszego klubu w turniejach ogólnopolskich – dodaje Anchim.

Zawodnicy Dojlid, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowców, juniorów oraz kadetów: Kamila Gryko, Julia Jackowska, Julia Filipowicz, Michalina Górska, Zuzanna Borek, Wiktoria Soczko, Julia Skwarek, Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz, Jakub Matkowski, Piotr Michalski, Dawid Chilicki, Karolina Hołda, Julia Bartkiewicz, Anna Pacelt.

– Wszystkie promocje są już rozstrzygnięte. Zmagania główne zaczniemy po świętach od Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się po zbliżających się świętach – kończy menadżer Dojlid Białystok.