You are currently viewing UDANY REWANŻ

UDANY REWANŻ

Tenisiści stołowi Dojlid pokonali przed własną publicznością AZS Gdańsk 3:0. W ten sposób zespół ze stolicy Podlasia zrewanżował się za porażkę w pierwszym spotkaniu, kiedy nad morzem padł dokładnie taki sam wynik, ale z kompletu punktów cieszyli się Wang Zeng Yi i spółka.

Chęć rewanżu było widać od początku meczu, kiedy przy stole pojawili się Aleksander Khanin oraz Szymon Malicki. Obaj zawodnicy rywalizowali ze sobą także w pierwszym meczu obu ekip w tym sezonie. Wtedy 3:2 wygrał zawodnik AZS-u.

Pierwszy set Sasza rozstrzygnął na swoją korzyść dość spokojnie. Nie oznaczało to jednak, że podobnie będzie w kolejnych partiach. Dowodem tego był chociażby fakt, że w drugiej Khanin musiał bronić piłeczek setowych. Na szczęście robił to skutecznie i ostatecznie wygrał 13:11. W trzecim secie natomiast przegrywał już 4:7 i gdy wydawało się, że ta część gry zakończy się wygraną Szymona Malickiego, Aleksander zerwał się do pogoni. Z uderzenia nie wybił Khanina także czas wzięty przez rywala i po kilku wymianach nasz zawodnik prowadził już 8:7, a ostatecznie wygrał 11:9 i wyprowadził Dojlidy na prowadzenie 1:0.

Następnie przy stole pojawili się Wang Zeng Yi oraz Patryk Zatówka. Nasz tenisista zaczął bardzo dobrze. Były gracz Dojlid nie mógł znaleźć sposobu na pewnie grającego „Zatiego” i dość szybko stracił dwa sety. W trzecim jednak obraz gry uległ zmianie. Lider gdańszczan szybko zbudował kilkupunktową przewagę i chyba nieco zlekceważył przeciwnika, bo szybko ze stanu 2:7 Patryk doprowadził do wyrównania. Końcówka tego seta należała już jednak do „Wandżiego”, który wygrał 11:8. Niedługo później było już 2:2 w setach. Były reprezentant Polski napierał na Zatówkę także na starcie ostatniej, piątej części spotkania, ale po dwóch wygranych punktach wyraźnie wyhamował. Wówczas do ofensywy przeszedł Zatówka, którego dodatkowo napędzały kolejne przestrzelone próby przeciwnika i kilka minut później, to zawodnik Dojlid mógł wyrzucić ręce w górę w geście triumfu.

Dzieła zniszczenia dokończył Kamil Zdzienicki, który ograł Tomasza Tomaszuka 3:1. Było to zarazem czwarte zwycięstwo naszego zawodnika w sezonie. W ten sposób Dojlidy zrównały się punktami z AZS-em i awansowały na piąte miejsce w tabeli Lotto Superligi.

To nie koniec tenisowych emocji w tym tygodniu. W najbliższą niedzielę Dojlidy zmierzą się w Białymstoku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Mecz w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku rozpocznie się o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Dojlidy Białystok 3:0 AZS Balta Gdańsk
Aleksander Khanin – Szymon Malicki 3:0 (11:8, 13:11, 11:9)
Patryl Zatówka – Wang Zeng Yi 3:2 (11:7, 11:9, 8:11, 6:11, 11:5)
Kamil Zdzienicki – Tomasz Tomaszuk 3:1 (11:6, 10:12, 11:9, 11:7)