You are currently viewing KIM TAEHYUN Z UMOWĄ NA SEZON 2022/2023

KIM TAEHYUN Z UMOWĄ NA SEZON 2022/2023

Trwa kompletowanie kadry na kolejny sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Wcześniej umowę z Dojlidami przedłużył o rok Patryk Zatówka. Teraz dołączył do niego Kim Taehyun. Koreański tenisista będzie pierwszym przedstawicielem swojego kraju, który będzie reprezentował nasz klub.

– Kim jest drugim, po Patryku Zatówce zawodnikiem, który podpisał z nami kontrakt na występy w sezonie 2022/2023. Wcześniej mówiłem, że będziemy odchodzić od zatrudniania zawodników spoza Europy. Wynikało to z obserwacji i doświadczeń z tego sezonu. Zgłoszeni w naszej drużynie są Kou Lei, Li Yongyin oraz Kentaro Miuchi, mimo to z różnych przyczyn nie mogliśmy skorzystać z ich pomocy. Zmiana decyzji w przypadku Kima podyktowana jest tym, że on w przeciwieństwie do wymienionych wyżej zawodników będzie na stałe mieszkał i trenował w Białymstoku – wyjaśnia Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

– Niezmiernie się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny z tak silnej ligi jak polska. To dla mnie duże wyzwanie i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu w Dojlidach. Chciałbym podziękować za możliwość gry i postaram się zaprezentować z jak najlepszej strony, by pokazać władzom klubu, kolegom z drużyny i kibicom, że to była słuszna decyzja – mówi nowy gracz Dojlid, Kim Taehyun.

– Wcześniej występował w austriackiej Bundeslidze, gdzie wygrywał na poziomie sześćdziesięciu procent. Rywalizował również w lidze ETTU, czyli odpowiedniku piłkarskiej Ligi Europy. Widziałem kilka jego spotkań. Mogę powiedzieć, że jest poniekąd kopią doskonale znanego naszym kibicom Lio. Gra lewą ręką. Dysponuje niezłym serwisem. Dodatkowo jego atutem jest mocny forhend. Mam nadzieję, że będzie dobrze punktował w naszej lidze. Na pewno da nam też większe pole manewru do gry deblowej – charakteryzuje Koreańczyka Anchim.

– Będzie pierwszym Koreańczykiem w naszym klubie. To młody zawodnik. W połączeniu z Patrykiem Zatówką i Aleksandrem Khaninem dostajemy fajną mieszankę, która sprawia, że Dojlidy będą międzynarodową i młodą, ale jednocześnie doświadczoną drużyną – dodaje szef białostockiego klubu.