You are currently viewing BOREK I ZDZIENICKI NAJLEPSI PODCZAS MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

BOREK I ZDZIENICKI NAJLEPSI PODCZAS MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

Za nami Mistrzostwa Województwa Seniorów w tenisie stołowym. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Borek. Rywalizację panów wygrał natomiast Kamil Zdzienicki.

– Na koniec marca w Częstochowie odbędą się indywidualne mistrzostwa Polski seniorów i seniorek. Prawo startu w turnieju mają trzydzieści dwie najlepsze zawodniczki i trzydziestu dwóch najlepszych zawodników w rankingu PZTS, a także mistrz każdego województwa. Wśród mężczyzn sprawa była otwarta, gdyż żaden ze startujących podczas turnieju zawodników nie miał kwalifikacji. Zatem mistrz Podlasia automatycznie otrzymywał prawo gry w mistrzostwach Polski. Nie było mu łatwo bo w turnieju wzięło udział wielu młodych i dobrze rokujących zawodników, takich jak chociażby występujący w Dojlidach Alan Kulczycki czy Piotrek Michalski. Wśród kobiet o prawo startu nie musiały się martwić dwie zawodniczki z naszego województwa: Magdalena Sikorska z Łomży oraz Kamila Gryko z Dojlid. Dziewczyny grały turniej eliminacyjny, który wygrała szesnastoletnia Zuzanna Borek. Na koniec o miano mistrzyni województwa zagrała Borek z Gryko i również górą była młodsza z dziewczyn

mówi Piotr Anchim.

– Ponadto rozegrane zostały turnieje deblowe oraz turnieje gry mieszanej. W zawodach wzięło udział ponad siedemdziesięcioro zawodniczek i zawodników. Frekwencja może nie była powalająca względem lat ubiegłych, ale poziom rywalizacji był na bardzo dobrym poziomie. Młodsze pokolenie rozpycha się przy stole coraz mocniej, co wszystkich nas bardzo cieszy – dodaje Anchim.

Rywalizację w grze podwójnej kobiet wygrały Kamila Gryko w parze z Julią Jackowską. Wśród seniorów triumfowali Kamil Zdzienicki w parze z Piotrem Michalskim. W grze mieszanej natomiast Michalina Górska do spółki z Michałem Wandachowiczem pokonali parę złożoną z indywidualnych mistrzów województwa, a wiec Zuzannę Borek i Kamila Zdzienickiego.