You are currently viewing [PIERWSZA LIGA KOBIET] CZAS ZACZĄĆ LIGOWY MARATON

[PIERWSZA LIGA KOBIET] CZAS ZACZĄĆ LIGOWY MARATON

Przed występującymi w pierwszej lidze kobiet tenisa stołowego zawodniczkami Dojlid Białystok bardzo pracowity tydzień. Czekające wciąż na premierowe zwycięstwo w tym sezonie tenisistki zagrają trzy mecze w trzy dni.

– W czwartek zagramy przed własną publicznością z zespołem z Lidzbarka Warmińskiego. Mecz pierwotnie miał odbyć się w innym terminie, ale z uwagi na to, że zawodniczka gości, Julia Szymczak reprezentowała nasz kraj na młodzieżowych mistrzostwach Europy, spotkanie zostało przeniesione. Nasz najbliższy rywal to spadkowicz z ekstraklasy. W ich szeregach są dwie doświadczone tenisistki. Wspomniana wcześniej Julia Szymczak uczyła się w naszej szkole, a teraz wraz z Alicją Leśniak dbają o wyniki Polmleku. Dodatkowo w składzie jest wielka nadzieja polskiego tenisa stołowego – Natalia Bogdanowicz. Porównując na kadry, to rywal będzie niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Trenerem zespołu jest bardzo barwna postać, Pan Zbigniew Pietkiewicz. Trener, który w przeszłości wychował wielu medalistów mistrzostw Polski. Mimo wszystko postaramy się powalczyć o jakieś punkty – zapowiada Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

– Następnie czekają nas mecze wyjazdowe w Gdańsku i Luzinie. Oba te zespoły plasują się wyżej od nas w tabeli. W drużynie aktualnego wicelidera tabeli występują dwie wypożyczone z naszego klubu zawodniczki – Karolina Hołda i Julia Bartkiewicz. Luzino, podobnie jak Polmlek to spadkowicz z ekstraklasy. Na pewno ciężko będzie nam punktować w tych spotkaniach, ale po ostatniej kolejce i remisie z Toruniem jestem dobrej myśli. Dziewczyny pokazały się z dobrej strony i mam nadzieję, że podobne zaangażowanie będziemy oglądać również podczas zbliżających się spotkań. Jesteśmy po rozmowach w klubie, dziewczyny wiedzą, że to nie są już rozgrywki amatorskie. Są świadome tego, że muszą walczyć o każdy punkt i każdą piłeczkę, żeby się utrzymać, bo ta liga jest dla nich. Mam nadzieję, że wkrótce karta się odwróci. W oczach zawodniczek nie widać lęku. To młode i głodne sukcesów tenisistki. Wiadomo też, że niektóre dziewczyny wchodzą już w taki wiek, kiedy pojawią się pierwsze miłości i inne życiowe zmartwienia, ale jestem dobrej myśli, że wszystko to pogodzimy i pokusimy się o jakieś niespodzianki przy stołach – dodaje Piotr Anchim.

Plan najbliższych gier Dojlid Białystok w I lidze kobiet w grupie północnej:

18.11.2021, 17:00 Dojlidy Białystok – Polmlek OSiR Lidzbark Warmiński
19.11.2021, 19:00 MRKS Gdańsk – Dojlidy Białystok
20.11.2021, 16:00 GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino – Dojlidy Białystok