You are currently viewing DOJLIDY PODEJMĄ MISTRZA POLSKI

DOJLIDY PODEJMĄ MISTRZA POLSKI

W najbliższy weekend po wrześniowej przerwie wrócą rozgrywki Lotto Superligi. Białostoccy kibice tenisa stołowego będą mieli okazje przyglądać się z bliska najlepszym zawodnikom rywalizującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Październikowe zmagania zawodnicy Dojlid rozpoczną od meczu z mistrzem Polski, Dekorglassem Działdowo.

Początek sezonu był dla zespołu Dojlid bardzo udany, teraz jednak poprzeczka powędruje znacznie wyżej. Białostoczan czekają mecze ze ścisłą czołówką. – Teraz zaczynają się schody. Czekają nas cztery mecze z bardzo wymagającymi rywalami. W krótkim odstępie czasu zmierzymy się z Dekorglassem Działdowo, Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, Sokołowem Jarosław oraz AZS-em Gdańsk – wymienia najbliższych ligowych rywali Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Ligowy maraton rozpocznie się meczem z Dekorglassem Działdowo. – To bardzo silny rywal, który niedawno wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów i przeszedł do kolejnej fazy. W składzie mają dwóch reprezentantów Polski. Są to Jakub Dyjas i Patryk Chojnowski, który przywiózł złoty medal z ostatnich igrzysk paraolimpijskich. Zestawienie uzupełniają utalentowany Szwed Truls Moregardh jak również zawodnicy z Japonii i Chin. Nie wiemy jeszcze w jakim składzie do nas przyjadą, ale bez względu na to są murowanym faworytem tego spotkania – tłumaczy Anchim i dodaje.

To obecny mistrz Polski z ambicjami na kolejne sukcesy. Nam jeszcze daleko do najbliższych przeciwników tak pod względem finansowym, jak i sportowym. Robimy wszystko, żeby na ten mecz ściągnąć Kou Leia. Bez wzmocnień będziemy mieli nikłe szanse na jakiekolwiek punkty. Jeżeli się uda sprowadzić posiłki zza oceanu, to na pewno powalczymy – przekonuje szef białostockiego klubu.

Sukcesem w starciu z mistrzem kraju będzie każdy punkt. – To jest nasz cel. Ugranie w starciu z takim rywalem jakiejkolwiek zdobyczy będzie sporym osiągnięciem. Dlatego liczymy na swoich kibiców, którzy dotychczas nas nie zawodzili. Nie można zapominać, że to cały czas jest runda zasadnicza, ewentualne straty punktowe niczego nie przesądzają. Fajnie będzie zobaczyć w Białymstoku takich zawodników, jak Jakub Dyjas czy Patryk Chojnowski. To na pewno będzie fajna reklama tenisa stołowego – kończy Piotr Anchim.

Mecz z Dekorglassem Działdowo już w najbliższy piątek 8 października o 18:00, w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Poniżej natomiast prezentujemy pełny rozkład gier w tym miesiącu.

8 października 2021, godzina 18:00 Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo

10 października 2021, godzina 16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dojlidy Białystok

15 października 2021, godzina 18:00 Dojlidy Białystok – Sokołów Jarosław

17 października 2021, godzina 16:00 AZS Gdańsk – Dojlidy Białystok

29 października 2021, godzina 18:00 Dojlidy Białystok – Morliny Ostróda

31 października 2021, godzina 16:00 Dojlidy Białystok – Gwiazda Bydgoszcz